На Київщині окупантами було пошкоджено або зруйновано приблизно 24 000 будинків

На Київщині окупантами було пошкоджено або зруйновано приблизно 24 000 будинків

Намагаючись втрутитися в існування України як незалежної та суверенної держави, російська федерація активно атакує об’єкти інфраструктури України, спричиняє значні руйнування культурної спадщини та домівок українців.

Оголошені офіційні цифри становлять лише початковий пункт відліку, через подальший розвиток бойових дій вони можуть збільшитися.

Загалом, в Києві та області було пошкоджено або зруйновано приблизно 24 000 об’єктів житлового сектору, включаючи як приватні, так і багатоквартирні будинки. Крім цього, постраждали навчальні, медичні та адміністративні заклади.

Зараз основний акцент зроблено на відбудові пошкодженого житла, яке можна відновити досить швидко. Наприклад, ремонт вікон та дверей, дахів, покрівель і фасадів будинків.

Відновлення пошкоджених об’єктів розпочинається одразу. Як вже зазначалося, найбільше уваги було приділено відновленню об’єктів житлової інфраструктури, зокрема 9 700 багатоповерхових і приватних житлових будинків. З цієї кількості понад 5 900 були повністю відновлені, а ще майже 3 800 – частково, з можливістю функціонування об’єктів. Велика кількість робіт була проведена в Макарівській, Іванківській, Великодимерській, Бучанській, Ірпінській та Гостомельській громадах протягом цього періоду.

На жаль, Київщина входить в топ-5 областей по найбільших втратах культурної інфраструктури, понад 80.

Серед об’єктів, що постраждали від нападу росіян: Іванківський історико-краєзнавчий музей, Георгіївська церква у Заворичах, погруддя Тараса Шевченка та пам’ятник Архангелу Михаїлу в Бородянці, Музей Ханенків у Києві, Національний музей Тараса Шевченка у Києві, Свято-Троїцька церква (1909-15 рр.), театр «Київська мала опера» на Лук’янівці.

Іванківський історико-краєзнавчий музей, розташований у центрі громади селища Іванкова в Київській області, був призначений для зберігання і виставлення матеріалів і предметів, пов’язаних з історією, культурою та видатними особистостями району, однією з яких була Примаченко. На жаль, під час Іванківської битви, музей був спалений російськими окупантами.

Георгіївську церкву у Заворичах збудували 1873 році, а в березні 2022 року цей храм був цілковито знищений. Залишилися лише руїни і купа заліза від даху.

У Бородянці погруддя Тараса Шевченка було розстріляне військами рф. А з пам’ятника Архангелу Михаїлу впав хрест, проте меч залишився на місці.

Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, який зберігав колекцію мистецьких творів Стародавнього Єгипту, Греції та Риму, залишився пустим, колекцію вивезли через розпочату повномасштабну війну. Під час повітряної атаки в жовтні 2022 року отримав пошкодження.

Працівники Національного музею Тараса Шевченка у Києві зазначили, що внаслідок вибуху музей отримав переважно фасадні пошкодження: постраждали вікна, частково – двері.

У результаті ракетного обстрілу було пошкоджено театр «Київська мала опера» на Лук’янівці. Усе віконне скло розбито, поруйновано фасад та інтер’єри.

Війна не повинна перешкоджати життю. Завдяки культурі відбувається зміцнення національної єдності, підвищення почуття патріотизму, цінування спадщини країни. Зараз ми відстоюємо не лише право на життя, а й нашу культуру та історію.

Тетяна Глоба, студентка факультету журналістики Київського столичного університету імені Бориса Грінченка

Поділитись