Фінський виробник шин Nokian Tyres закриває заводи у Росії

Фінський виробник шин Nokian Tyres закриває заводи у Росії

Фінський виробник шин Nokian Tyres шукає покупців на свій завод у Ленінградській області.

До початку вересня потенційні покупці повинні надати пропозиції, з’ясував «Комерсант». Серед претендентів на актив, що оцінюється в €400 млн, називають структури, близькі до «Татнафти», та бізнесмена Романа Троценка

Фінський концерн Nokian Tyres почав шукати претендентів на свій російський бізнес – завод у Всеволожську Ленінградської області (виробнича потужність – 16 млн шин на рік, 60% його випуску експортувалося). Про це пише “Комерсант” з посиланням на джерела. За їхніми словами, до початку вересня Nokian збирає пропозиції, що зобов’язують, на купівлю заводу.

Nokian прийняла рішення про «контрольований» вихід з Росії на тлі санкцій ЄС, вони, за словами голови концерну в Росії Андрія Пантюхова, унеможливили подальшу роботу у складі концерну». За словами джерел газети, на завод претендують кілька інвесторів, включаючи нафтові компанії та профільних гравців. Серед інтересантів вони назвали структури, пов’язані з “Татнафтою” та власника AEON Романа Троценка.
Матеріал на тему

“Татнафта” випускала шини під брендом Kama Tyres, але після введення санкцій ЄС проти шинних підприємств нафтокомпанії продала бізнес “Татнафтохімінвест-холдингу” (49% у Татарстану, інші акціонери невідомі). Активи корпорації AEON включають регіональні аеропорти, підприємства річкового транспорту, виробника азотних добрив СДС-Азот. Троценко кілька років цікавиться хімічними активами: 2019 року придбав волгоградський завод «Хімпром» (під проект із випуску метанолу), а 2020 року — татарстанський «Амоній». До шинного бізнесу він не мав відношення.

У “Татнафті” заявили, що “не коментують чутки”. Троценко не відповів на запитання газети, а в російському офісі Nokian Tyres сказали, що «узгодженої чи підтвердженої інформації із заданих вами питань немає». У Nokian закликали орієнтуватися на останні заяви, в яких йшлося про те, що компанія розглядає різні варіанти відходу з Росії.

Поділитись