67% поляків підтримують повернення в Україну чоловіків призовного віку — Euractiv

67% поляків підтримують повернення в Україну чоловіків призовного віку — Euractiv

Згідно з останнім опитуванням, 67% поляків виступають за повернення чоловіків призовного віку до України.

Польське суспільство також демонструє найнижчий рівень підтримки прийому українських біженців з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році. За даними опитування, лише 53% поляків зараз підтримують прийом українських біженців, у порівнянні з 94% у лютому 2022 року. Водночас частка тих, хто відкрито виступає проти прийому біженців, зросла до 40% (у березні 2022 року цей показник становив лише 3%). Про це повідомляє Euractiv з посиланням на дані CBOS — національного статистичного бюро Польщі.

На думку CBOS, різке падіння підтримки може бути пов’язане з «зерновою кризою», яка виникла внаслідок відкриття так званих солідарних коридорів для експорту української агропродукції до ЄС. Це призвело до падіння цін на внутрішньому ринку Польщі та викликало негативні настрої серед місцевих фермерів.

Позиції партій та гендерний розподіл

Опитування показує, що чоловіки більш позитивно ставляться до прийому українських біженців − 60% підтримки проти 47% серед жінок. Крім того, підтримка прийому біженців варіюється залежно від політичних вподобань: ліві виборці (68%) демонструють більшу підтримку, ніж праві (53%). Найбільшу прихильність до прийому біженців висловлюють виборці партій лівого спрямування (81%) та центристських коаліцій (72%).

Виборці опозиційної партії PiS, яка підтримує Україну на міжнародній арені, розділилися: менше половини (49%) підтримують прийом біженців, тоді як 42% – категорично проти. Найвищий рівень підтримки повернення українських чоловіків призовного віку спостерігається серед виборців партії «Конфедерація» (PfE/ESN) – 67% на користь, що пов’язано з їхніми антиукраїнськими настроями.

Занепокоєння щодо війни та ядерної загрози

Значна частина поляків (51%) все ще стурбована можливою ядерною загрозою з боку Росії, хоча цей показник зменшився з 77% на початку війни. Водночас 46% респондентів вважають, що Україна має продовжувати боротьбу, навіть якщо це означає подальшу ескалацію конфлікту, а 39% схиляються до мирного врегулювання, навіть якщо це потребуватиме територіальних чи політичних поступок.

Польща залишається одним із головних прихильників України на міжнародній арені, надаючи не тільки прихисток біженцям, але й значну військову та гуманітарну допомогу.

Поділитись