Японія вирішила розширити санкції проти Росії

Японія вирішила розширити санкції проти Росії

Уряд Японії розширить індивідуальні та експортні санкції проти російських фізичних осіб та організацій у зв’язку із ситуацією навколо України.

Як повідомив у понеділок телеканал NHK, відповідну заяву зробив японський прем’єр-міністр Фуміо Кісіда на саміті Групи семи (G7), що проходить у Німеччині.

Зазначається, що Японія має намір заморозити активи 70 фізичних та юридичних осіб із РФ, а також запровадити додаткові експортні санкції щодо ще 90 російських організацій, пов’язаних, на думку Токіо, із оборонним сектором. Крім того, новий пакет рестрикцій передбачає заборону на надання РФ послуг з бухгалтерського обліку та трастових послуг. До нього ж буде включено й заборону на імпорт російського золота, про що раніше оголосила Великобританія.

Японська влада раніше затвердила кілька наборів обмежувальних заходів щодо РФ через ситуацію навколо України. Під індивідуальні санкції підпали загалом понад 700 осіб із Росії, Білорусії, Донецької та Луганської народних республік, а також понад 200 російських та білоруських компаній та організацій. Крім цього Японія заморозила активи банку “Відкриття”, Новікомбанку, Радкомбанку, ВТБ, банку “Росія”, Промзв’язок банку, ВЕБ.РФ, Ощадбанку та Альфа-банку, а також близько 40 російських організацій та компаній.

У списку заборонених до експорту товарів та технологій опинилися понад 400 найменувань, серед яких напівпровідники, обладнання для забезпечення морської та авіаційної безпеки, телекомунікаційне обладнання, засоби зв’язку, продукція військового призначення, включаючи зброю, програмне забезпечення, нафтопереробне обладнання, вантажна техніка, самоскиди, бульдозери , залізничні локомотиви, обробні верстати та інше електричне обладнання, що використовується у промисловості. Крім того, запроваджено заборону на постачання до Росії предметів розкоші, включаючи автомобілі вартістю понад 6 млн ієн (близько $49 тис.).

Зустріч лідерів країн “сімки” відбувається у замку Ельмау на півдні Німеччини. Основною темою триденних переговорів, як очікується, стануть ситуація в Україні та наслідки антиросійських санкцій. Раніше представник уряду ФРН Крістіане Хофман заявила, що український президент Володимир Зеленський 27 червня візьме участь у саміті Групи семи з відеозв’язку.

Країни G7 мають намір заборонити імпорт російського золота, заявив у неділю президент США Джо Байден. За даними агентства Reuters, офіційно оголосити про ці нові санкції “сімка” планує в останній день зустрічі лідерів – 28 червня.

Голова Євроради Шарль Мішель повідомив, що Євросоюз, куди входять три учасники G7 – Німеччина, Італія та Франція – готовий вивчити можливість запровадження заборони на імпорт золота з Росії.

У Групі семи усвідомлюють, що “вечірка російських вуглеводнів добігає кінця”, заявив прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон. Як повідомлялося раніше, на саміті у Німеччині планується обговорити, зокрема, можливість встановити граничні ціни на нафту з РФ.

Британський прем’єр висловив переконання, що відмова від підтримки України обійдеться Заходу дорожче за проблеми, які створює конфронтація з Росією, а на зустрічі з французьким президентом Емманюелем Макроном зазначив, що “зараз спроба залагодити конфлікт призведе лише до нестабільності”.

При цьому президент США Джо Байден та канцлер Німеччини Олаф Шольц, як повідомили у Білому домі, виступають за дипломатичне врегулювання ситуації навколо України. Однак на двосторонніх переговорах на полях саміту вони “не обговорювали детально, як досягти цього”.

Поділитись