У США запропонували нову стратегію миру для України

У США запропонували нову стратегію миру для України

Наближається час для домовленого миру в Україні, щоб зменшити ризик ще однієї руйнівної світової війни, але мрії про розпад Росії можуть розв’язати ядерний хаос.

Про це заявив ветеран американської дипломатїї Генрі Кіссінджер, повідомляє Reuters.

Кіссінджер, архітектор політики розрядки холодної війни щодо Радянського Союзу як держсекретар під час президентів-республіканців Річарда Ніксона та Джеральда Форда, неодноразово зустрічався з Володимиром Путіним відтоді, як він уперше став президентом у 2000 році.

Не видно кінця конфлікту, спричиненому вторгненням Путіна в Україну 24 лютого, у результаті якого загинули десятки тисяч людей і мільйони були вигнані з домівок. Зараз Росія контролює близько п’ятої частини України.

У Кремлі кажуть, що Київ повинен визнати анексію Москвою південних і східних регіонів. Україна каже, що кожен російський солдат повинен покинути її територію, включаючи Крим, який Росія анексувала в 2014 році. Київ подав заявку на вступ до НАТО після того, як Москва оголосила про анексії у вересні.

«Наближається час спиратися на стратегічні зміни, які вже були здійснені, і інтегрувати їх у нову структуру для досягнення миру шляхом переговорів», — писав Кіссінджер у журналі The Spectator.

«Мирний процес має пов’язати Україну з НАТО, як би це не було виражено. Альтернатива нейтралітету більше не має сенсу», – написав Кіссінджер у журналі Spectator у статті під назвою «Як уникнути нової світової війни».

Кіссінджер сказав, що в травні він запропонував припинення вогню, за яким Росія відійде на лінію фронту до вторгнення 24 лютого, але Крим буде предметом «переговорів».

Конфлікт на сході України почався в 2014 році після того, як проросійського президента було повалено під час Революції на Майдані в Україні, а Росія анексувала Крим, коли підтримувані Росією сепаратистські сили воюють проти збройних сил України на сході України.

Директор ЦРУ Вільям Бернс сказав в інтерв’ю, опублікованому в суботу, що хоча більшість конфліктів закінчується переговорами, оцінка ЦРУ полягає в тому, що Росія ще не серйозно ставиться до справжніх переговорів про припинення війни.

Кіссінджер, якому зараз 99 років, припустив, що якщо виявиться неможливим повернутися до статус-кво, встановленого в 2014 році, референдуми під міжнародним наглядом на території, на яку претендує Росія, можуть стати одним з варіантів.

Путін називає війну «спеціальною військовою операцією» Росії, переломним моментом, коли Росія нарешті протистояла західному блоку на чолі зі Сполученими Штатами, який намагався отримати вигоду з розпаду Радянського Союзу в 1991 році, знищивши Росію.

Україна та Захід кажуть, що у Путіна немає виправдання тому, що вони називають війною та окупацією в імперському стилі.

Кіссінджер попередив, що прагнення зробити Росію «безсилою», або навіть прагнути розпаду Росії може спровокувати хаос. Ані Україна, ані будь-яка західна держава не виступають за той чи інший шлях.

«Розпад Росії або знищення її здатності до стратегічної політики може перетворити її територію, що охоплює 11 часових поясів, у спірний вакуум», — сказав Кіссінджер.

«Її конкуруючі частини суспільства можуть вирішити свої суперечки насильством. Інші країни можуть прагнути розширити свої претензії силою. Усі ці небезпеки посиляться наявністю тисяч одиниць ядерної зброї, що робить Росію однією з двох найбільших ядерних держав світу.”

Поділитись