Прихід до влади у США Дональда Трампа означатиме кінець глобального Заходу

Прихід до влади у США Дональда Трампа означатиме кінець глобального Заходу

Прихід до влади у США Дональда Трампа означатиме кінець глобального Заходу.

Про це пише Financial Times.

Видання аналізує інтерв’ю Трампа журналу The Time, в якому він розповів про свої плани після того, як переможе на виборах і повернеться до Білого дому.

Деякі з його заяв стосувалися Європи.

«Євросоюз жорсткий з нами у питаннях торгівлі. Їм не потрібні наші автомобілі, їм не потрібне наше сільське господарство. Вони нічого від нас не хочуть. Це вулиця з одностороннім рухом. Ну, те саме і з НАТО. Вони дуже погано до нас ставляться. Вони не платять за рахунками», – заявив Трамп.

Якщо в такій ситуації Європа будуватиме свою стратегію лише в надії, що Трамп програє на виборах у листопаді, це буде необачною ставкою, пише FT.

Видання зазначає, що у 2020 році Байден виграв президентські вибори з перевагою трохи більше ніж 4%. Але останні три місяці опитування свідчать, що Трамп випереджає свого опонента на 1,5%. І хоча попереду ще 6 місяців передвиборних перегонів і ситуація теоретично може змінитись у будь-який бік, якби доля крісла в Овальному кабінеті вирішувалася сьогодні, його зайняв би Дональд Трамп.

Друга стратегія, до якої схиляються багато бізнес-лідерів США, полягає в тому, що у свій перший президентський термін Трамп «поводився не так вже й погано», тому життя триватиме за будь-якого результату виборів. Так, виконавчий директор JPMorgan Джеймі Даймон нещодавно заявив, що обидва кандидати мають сильні сторони, і його компанія «виживе і процвітатиме в будь-якому випадку».

Однак для Європи така стратегія, на думку видання, також була б нерозсудливою.

«Різниця між 2024 і 2016 роками, коли Трамп востаннє ставав президентом, полягає в тому, що цього разу він має план. З точки зору Європи це виглядало б як «Фортеця Америка». Більше того, тепер він може залучити для цього низку істинно віруючих», – пишуть автори статті.

Аналітики видання вважають, що Трамп збере свою команду із перевірених європейських скептиків та явних єврофобів.

Тому нечисленні прихильники Трампа серед європейських лідерів, такі як Віктор Орбан в Угорщині та, можливо, Джорджа Мелоні в Італії, навряд чи змінять його плани щодо Євросоюзу.

Серед основних політичних гравців Європи популярна ще одна стратегія – «приборкати тигра».

Наприклад, Лейбористська партія Великобританії, яка, на думку авторів статті, швидше за все переможе на наступних виборах, намагається налагодити контакти з ключовими фігурами в оточенні Трампа. Але Лондон і так має всі шанси домовитися зі США при Трампі і навіть отримати вигоду від його президентства, оскільки більше не є частиною ЄС. Такі висновки можна зробити на підставі документа Фонду спадщини Трампа Проект 2025, який де-факто є планом президентства Трампа. У цьому 887-сторінковому документі Великобританію виділено як єдину країну, з якою США при Трампі прагнутимуть розширити торгівлю.

«Жодна з цих тактик – сховати голову в пісок, потоваришувати з Трампом або навіть вітати його – не надійна. Реальність полягає в тому, що другий термін Трампа, швидше за все, ознаменує кінець Заходу як ідеї, що організує світ. Це була б чудова новина для Путіна та жахлива для України», – йдеться у статті.

Журналісти зазначають, що якщо у разі перемоги Трампа НАТО більше не зможе розраховувати на «американську парасольку», то деякі європейські країни, такі як Німеччина та Польща, можуть розглянути можливість створення ядерної зброї.

Поділитись