У США заявили про неготовність країни до військового протистояння з Китаєм

У США заявили про неготовність країни до військового протистояння з Китаєм

США не зможуть здобути перемогу, якщо найближчим часом розпочнеться військове протистояння Пекіна та Вашингтона.

Про це пише 16 жовтня газета The Wall Street Journal із посиланням на розрахунки американського Центру стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS).

У статті наголошується, що ситуація в Україні показала проблеми у військово-промисловому комплексі США, однією з яких є неповороткість та складність у нарощуванні виробництва. У зв’язку з цим за потенційного виникнення регіонального конфлікту американські військові можуть залишитися без озброєнь.

«Майже у двох дюжинах складених експертами CSIS сценаріїв війни США та Китаю в Тайванській протоці США витратили всі свої ракети «повітря – земля», а також високоточні протикорабельні ракети великої дальності вже протягом тижня», – повідомляє видання.

Також наголошується, що суть проблеми полягає у небажанні військово-промислових компаній Сполучених Штатів укладати довгострокові контракти із Пентагоном на виробництво боєприпасів. Така тенденція виникла через фінансові ризики.

Також у матеріалі наголошується, що існують труднощі з ланцюжками постачання та отриманням матеріалів для виробництва озброєння. Однією з таких проблем є необхідність видобування рідкісноземельних металів, алюмінію, титану та мікроелектроніки.

Крім того, автори дослідження нагадали, що на розгортання виробництва зенітно-ракетних комплексів Patriot або крилатих ракет Tomahawk буде потрібно кілька років.

Раніше цього дня оглядач Bloomberg Хел Брендс припустив, що США можуть програти у протистоянні з Росією, Іраном та Китаєм, якщо воювати їм доведеться одночасно з трьома цими країнами. За його словами, конфлікт в Україні є найбільшим за останні покоління в Європі, його розвиток спровокував опосередковану боротьбу між великими державами.

15 жовтня телеканал Fox News повідомив, що у міністерстві оборони США задумалися про скорочення постачання озброєння в Україну через виснаження власних запасів. Також США заявили про виснаження боєприпасів для HIMARS через постачання Києву. Крім того, американський військовий чиновник повідомив, що потреба України в озброєнні виявилася «набагато більшою, ніж очікувалося».

До цього, 19 вересня, Китай зробив попередження Сполученим Штатам та висловив протест у зв’язку із заявою американського президента Джо Байдена по Тайваню. Американський лідер тоді зазначив, що Штати не заохочують Тайвань до здобуття незалежності від КНР, проте США захищатимуть Тайвань у разі початку військового конфлікту острова з Китаєм.

Поділитись