У Німеччині розповіли, до чого призведе відмова від “Північного потоку – 2”

У Німеччині розповіли, до чого призведе відмова від “Північного потоку – 2”

Економічні збитки через можливе відмови Берліна від проекту “Північний потік – 2” був би величезним, проте шкоди політичним відносинам між країнами в результаті такого кроку “неможливо виміряти взагалі”, заявив в інтерв’ю глава Німецько-російського форуму Маттіас Платцек.


“Я не думаю, що санкції – правильний шлях, тому що вони не привели і не приведуть до позитивного зрушення у відносинах між Росією і Європою. Навпаки, в останні роки ми побачили, що санкції призвели швидше до погіршення ситуації: небезпека військової ескалації в Європі зросла, політичні відносини зруйновані, а економічні відносини постраждали обидва боки. Тому я не вірю в вихід з “Північного потоку 2″. економічні збитки буде величезним, політичний збиток неможливо виміряти взагалі”, – заявив глава однієї з центральних в Німеччині некомерційних ініціатив, яка працює в області співпраці з РФ.

“Зупинка “Північного потоку 2″ призведе тільки до чергової ізоляції Росії, ймовірно, на дуже довгий час. Я думаю, це взагалі не може бути в наших інтересах”, – додав він.

“Північний потік 2” передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Проти проекту активно виступають США, які просувають в ЄС свій зріджений природний газ, а також Україна і ряд європейських країн. Штати в грудні 2019 року введено санкції проти газопроводу, в результаті чого швейцарська Allseas змушена була зупинити прокладку.

Вона продовжилася через рік – в грудні 2020 року трубоукладач “Фортуна” уклав 2,6 кілометра труб в водах Німеччини. В результаті, за даними Nord Stream 2 AG, недобудованими залишилися приблизно 148 кілометрів газопроводу із загальної протяжності двох його ниток у 2460 кілометрів – в водах Данії залишилося укласти 120 кілометрів і близько 28 кілометрів на водах Німеччини. З німецькою владою узгоджена можливість укладання за допомогою “Фортуни” до кінця травня.

Депутати Європейського парламенту за підсумками попереднього пленарного сесії більшістю голосів прийняли резолюцію у зв’язку зі справою Олексія Навального, в якій зажадали від Євросоюзу “негайно перешкоджати завершенню проекту “Північний потік 2”, а також “відчутно посилити” обмежувальні заходи проти РФ у зв’язку з його затриманням. Про санкції проти РФ говорили не всі, а лише окремі країни, більш того, ключові країни, в тому числі Німеччина і Австрія – партнери по будівництву “Північного потоку 2” – не вимагали санкцій, а говорили про те, що ситуація з Навальним і будівництво трубопроводу не пов’язані і повинні розглядатися окремо. У ФРН заявили, що вважають проект економічним і він повинен бути реалізований.

Резолюції Європейського парламенту з міжнародних питань носять декларативний, а не обов’язковий характер. Однак інші інститути Євросоюзу повинні прислухатися до думки депутатів.

Поділитись