У Парижі заявили, що не втручаються в реалізацію «Північного потоку — 2»

Рішення щодо реалізації проекту «Північний потік — 2» — це справа Німеччини, Франція не втручається в цю тему, лише задає питання з приводу енергетичного суверенітету Європи, заявив глава французького МЗС Жан-Ів Ле Дріан.


«Не треба змішувати теми. У нас йдуть дискусії з Німеччиною по» Північному потоку «, вони стосуються європейського енергетичного суверенітету», — сказав він в ефірі радіостанції Europe 1, відповідаючи на питання, чи має Франція тиск на Німеччину за цим проектом.

Французький міністр зазначив, що не втручається в енергетичну політику Німеччини. «Це питання в області відповідальності Німеччини. Ми ведемо з ними переговори із цього приводу (по» Північному потоку — 2 «), але вони стосуються енергетичного суверенітету Європи. Франція не змінювала позицію з цього приводу», — зазначив він, коментуючи недавні висловлювання держсекретаря при МЗС Франції Клемана Бона.

Разом з тим Ле Дріан додав, що Європа по відношенню до Росії повинна не тільки мати тверду позицію, але бути налаштована на діалог.

Раніше Бон в ефірі радіостанції France Inter заявив, що вважає недостатніми санкції щодо Росії, прийняті в контексті справи Олексія Навального. У зв’язку з цим він зазначав, що «треба йти далі», і додав, що у французької сторони є «великі сумніви» щодо проекту «Північний потік — 2».

У вівторок представник МЗС ФРН Крістофер Бургер відзначив, що уряди деяких країн ЄС пропонували в минулому включити «Північний потік — 2» в дискусію про санкції проти РФ, але позиція Берліна залишається незмінною.

Симоновський суд Москви у вівторок ухвалив скасувати Навальному умовний термін у справі «Ів Роше» і замінити його на реальний. Йому належить відбути його в колонії загального режиму.

МЗС РФ раніше порадив закордонним політикам, які коментують ситуацію з Навальним, поважати міжнародне право і зайнятися проблемами своїх країн, а в понеділок глава МЗС РФ Сергій Лавров зазначив, що заяви західних політиків на цю тему йдуть «як під копірку». У свою чергу прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що в Кремлі не мають наміру прислухатися до заяв з-за кордону про Навальний. Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова називала поведінку західних дипломатів і західних МЗС в ситуації з процесом над Навальний ланцюжком політичних постановочних акцій.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,