Латвія, Литва та Естонія висунули керівництву Євросоюзу ультиматум

Лідери Естонії, Латвії та Литви висунули керівництву Євросоюзу ультиматум.

Вони наполягають на тому, щоб Брюссель виділив гроші на один з найбільших інфраструктурних проектів регіону — залізничну магістраль Rail Baltica. Вона повинна зв’язати балтійські держави з іншими європейськими країнами за допомогою швидкісних поїздів. В іншому випадку Таллінн, Рига і Вільнюс погрожують заблокувати розподіл по Євросоюзу фінансової допомоги для боротьби з наслідками пандемії коронавірусу.

«Естонія, Латвія і Литва сповнені рішучості домогтися фінансування будівництва високошвидкісної залізничної магістралі Rail Baltica, яка з’єднає їх з іншими країнами Євросоюзу, навіть якщо для цього їм потрібно як викуп пригальмувати роботу фонду для відновлення економіки [ЄС]», — повідомляє Politico. У розпорядженні видання опинився лист, яке лідери трьох балтійських держав направили на адресу Антоніу Кости, прем’єр-міністра головуючої в Раді ЄС Португалії. У ньому вони вимагають виділити з бюджету € 1,4 млрд на фінансування проекту.

Передбачалося, що Rail Baltica отримає гроші з бюджету ЄС. Про це держави Євросоюзу домовилися ще під час переговорів в липні минулого року. Тоді лідери країн затвердили проект бюджету в розмірі € 1,8 трлн і пакет з відновлення економіки, а також пообіцяли дати € 1,4 млрд «на завершення будівництва яких бракує основних транскордонних залізничних шляхів між країнами згуртування з метою підтримки функціонування єдиного ринку».

Багато хто був упевнений, що мова йде про Rail Baltica. Однак для цього необхідна згода Європейського парламенту. А його депутати, хоч і підтримують саму ідею спорудження залізничної магістралі, виступають проти виділення грошей на якийсь окремий проект.

Депутати посилаються на механізм Connecting Europe Facility, в основі якого лежить принцип: гроші повинні розподілятися на конкурсній основі, а не надаватися тільки тому, що якісь країни на цьому наполягають. У свою чергу балтійські держави стверджують, що Європарламент не може скасовувати угоду, досягнуту в липні між лідерами Євросоюзу. До слова, 22 січня пройшли переговори між Європарламентом, Радою ЄС та Європейської комісії. На зустрічі вони обговорювали це питання, проте так ні до чого і не прийшли. Коли відбудеться наступне засідання, поки невідомо.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,