У Конгресі США дійшли згоди збільшити ліміт державного боргу для уникнення дефолту

У Конгресі США дійшли згоди збільшити ліміт державного боргу для уникнення дефолту

Сенат США у четвер зробив крок до прийняття збільшення повноважень у сфері позик Міністерства фінансів США на 480 мільярдів доларів, що дозволило б уникнути катастрофічного дефолту заборгованості наприкінці цього місяця.

Про це передає Reuters

Лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер має намір провести у суботу важливе процедурне голосування, яке може розчистити шлях для подолання збільшення ліміту боргу.

Це голосування може відбутися швидше, якби всі 100 членів Сенату, рівномірно розподіленого між демократами та республіканцями, погодилися прискорити процес.

Якщо законодавство усуне першу перешкоду для обмеження обговорення законопроекту, як і очікувалося, тоді Сенат буде готовий проголосувати за підвищення верхнього боргу до 28,9 трлн доларів замість нинішніх 28,4 трлн доларів.

Ухвалення сенату може відбутися навіть у неділю або понеділок, якщо будь -який сенатор наполягатиме на тому, щоб використати весь доступний час для обговорення. Але Шумер висловив надію на швидші дії.

“Ми досягли угоди про продовження межі боргу до початку грудня, і ми сподіваємось, що ми зможемо це зробити вже сьогодні”, – сказав Шумер.

Деякі республіканці мали ранні ознаки опору.

Сенатор Джон Корнін сказав журналістам, що були заперечення від “одного або кількох” сенаторів -республіканців, але він не знає, чи може це затримати прийняття законопроекту. За словами Корніна, республіканці Сенату збиралися під час обіду за зачиненими дверима, щоб визначити, чи дозволять вони прискорити голосування.

Якщо Сенат схвалить законопроект, то Палата представників, очолювана демократами, проголосує за цей захід, перш ніж він надійде до президента Джо Байдена для підписання закону.

ПРИМИРЕННЯ

Проблеми з обмеженням боргу Вашингтона навряд чи будуть вирішені навіть із проходженням збільшення стоп-розриву.

Очікується, що лідер республіканців у Сенаті Мітч МакКоннел наполягатиме на тому, що наступне збільшення граничного боргу в грудні буде досягнуто за допомогою складного процесу “узгодження бюджету”, який займає багато часу, але дозволить пройти його без будь-якої республіканської підтримки.

Демократи категорично відкинули такий процес вирішення проблеми обмеження боргу як надто громіздкий та створення поганого прецеденту.

Посилаючись на угоду, яка передбачає відстрочення ліміту боргу до грудня, МакКоннел сказав у промові в Сенаті: “Тепер не буде жодного питання. Вони (демократи) матимуть достатньо часу”, щоб пройти наступне збільшення шляхом примирення.

Демократи намагалися ухвалити законодавство, яке б збільшило межу боргу до кінця 2022 року, але республіканці заблокували це.

Без дій Конгресу Міністерство фінансів прогнозує, що до 18 жовтня у нього вичерпаються способи оплати всіх своїх рахунків та виконання боргових зобов’язань.

Хоча угода на даний момент знімає тиск на обмеження боргу, вона додає великі партизанські битви, які Конгрес буде вести до кінця року.

Демократи хочуть прийняти два великі законопроекти про витрати, які становлять значну частину внутрішнього порядку денного Байдена, найближчими тижнями, включаючи пакет багатосотмільйонної соціальної політики та законопроект про двопартійну інфраструктуру в 1 трильйон доларів. Йому також загрожує термін фінансування уряду після 3 грудня.

Боротьба за обмеження боргів викликала побоювання республіканців щодо того, що демократи можуть змінити правило, відоме як філібюстер, що вимагає, щоб більшість законодавчих актів проголосувало за 60 голосів, якщо питання боргу не буде вирішено.

Розкол у Сенаті 50-50 дозволив республіканцям використовувати філібюстер, щоб блокувати зусилля демократів призупинити обмеження боргу, а також інші ініціативи.

Поділитись