Республіканці заблокували в Сенаті продовження ліміту держборгу США

Республіканці заблокували в Сенаті продовження ліміту держборгу США

Законопроект про припинення дії ліміту держборгу США майже до кінця 2022 року і тимчасове фінансування федерального уряду Сполучених Штатів до 3 грудня 2021 роки не пройшов процедурне голосування в Сенаті через протидію з боку республіканців.

За початок дебатів щодо законопроекту проголосували 48 сенаторів, 50 висловилися проти. Для переходу до дебатів було потрібно 60 голосів. Лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер в останній момент змінив свій голос з «так» на «ні». Такий технічний крок дозволить йому знову винести питання на голосування.

Ті, хто має меншість у Сенаті республіканці обіцяли вжити всіх можливих заходів, щоб заблокувати законопроект про припинення дії ліміту держборгу США майже до кінця 2022 року і тимчасове фінансування федерального уряду Сполучених Штатів до 3 грудня 2021 року. Вони наполягають на тому, щоб президент США Джо Байден і демократи скоротили витрати або прийняли інші заходи щодо скорочення держборгу.

Ліміт не дозволяє Мінфіну США випускати нові держоблігації для фінансування діяльності федерального уряду Сполучених Штатів після досягнення певного рівня держборгу, або певної дати. Цей рівень досяг 22 трлн доларів в серпні 2019 року і був припинений до кінця липня 2021 року. Оскільки законодавці не встигли підняти його, з 1 серпня рівень заборгованості досяг законодавчо встановленої максимальної величини.

Минулого четверга голова ФРС Джером Пауелл попередив, що нездатність Конгресу США підняти стелю держборгу Сполучених Штатів може привести до серйозного збитку для американської економіки і фінансових ринків. Він також закликав не розраховувати на здатність ФРС захищати ринки та економіку США в разі настання дефолту.

На початку вересня міністр фінансів США Джанет Йеллен спрогнозувала виснаження резервів Сполучених Штатів до жовтня, заявивши про необхідність наростити держборг. На початку серпня міністерство фінансів США початок задіяти «надзвичайні заходи» для продовження фінансових операцій в зв’язку з досягненням стелі держборгу.

У липні Мінфін США попередив Конгрес про загрозу дефолту. Раніше Бюджетне управління Конгресу США спрогнозувало дефіцит бюджету Сполучених Штатів в 2021 фінансовому році (почався 1 жовтня 2020 року) на рівні 3 трлн доларів.

У першому півріччі 2021 фінансового року (почався 1 жовтня) дефіцит бюджету США перевищив 1,7 трлн дол. При цьому в березні президент США Джо Байден направив на стимулювання економіки США в умовах пандемії коронавируса 1,9 трлн доларів. На тлі вливання в економіку Сполучених Штатів значного обсягу ліквідності і зростання держборгу США експерт попередив про зростання доларової інфляції.

Поділитись