США відклали випробування лазерної зброї на борту винищувачів

США відклали випробування лазерної зброї на борту винищувачів

Давно заплановані випробування лазерної зброї повітряного базування на борту винищувача ВПС США відкладено до 2023 року через виниклі технічних проблем і ускладнень, викликаних триваючої пандемією коронавірусу. Про це пише Defense News.


Згідно з Програмою лазерних демонстраторів високої енергії, призначених для самооборони літальних апаратів ВПС США (Air Force’s Self-Protect High Energy Laser Demonstrator program, SHiELD), перше випробування бойового лазера повітряного базування на борту винищувача планувалося здійснити в 2021 році. Однак тепер воно зрушено на два роки «вправо», заявив керівник програми SHiELD в Дослідницької лабораторії ВПС Джефф Хеггемайер.

“Це дійсно складна технологія, яку потрібно інтегрувати в літальний апарат. В кінцевому підсумку саме це ми і намагаємося зробити за допомогою цієї програми, щоб продемонструвати, що лазерні технології досить розвинені, щоб їх можна було інтегрувати в платформу літака-винищувача”, – сказав він.

“Але такі речі, як COVID-19, підривають економіку. І це робить істотний вплив і на наші плани”, – додав Джефф Хеггемайер.

Майбутнє використання лазерної зброї на борту винищувачів поки залишається досить неясним. Мета програми SHIELD полягає в тому, щоб дати бойовим літакам можливість захисту від керованих ракет, випущених ворожим літаком або системами ППО на землі. Але в травні заступник міністра оборони США з досліджень і розробок Майк Гріффін відзначив, що він «вкрай скептично» ставиться до того, що лазер повітряного базування може використовуватися для подібної протиракетної оборони.

Відповідаючи на питання, що це на практиці означає для програми SHiELD, заступник міністра ВПС США по закупкам Уїлл Ропер визнав, що його служба в даний час переосмислює, як найкраще використовувати технології спрямованої енергії.

«Можливо, найоптимальніша реалізація програми SHiELD ще аж ніяк не означає розміщення лазера на борту винищувача», – сказав він.

«Я сказав команді розробників – почнемо діалог», – повідомив Ропер 9 червня на заході, організованому Інститутом аерокосмічних досліджень ім. Мітчелла.

«Для початку треба зрозуміти різні рівні потужності і те, чому вони повинні відповідати, і давайте не будемо прагнути створювати найвищий рівень потужності, про який на даному етапі ми можемо тільки мріяти», – додав Ропер.

«Те, що я очікую, – зробити на даному етапі лазерну зброю цілком боєздатною. Наприклад, щоб вона стало реальною загрозою для невеликих безпілотних літальних апаратів. БПЛА в ряді випадків складно ототожнити, ми часом не знаємо, хто їх відправляє, і ми не можемо для їх знищення використовувати дорогі зенітні керовані ракети. Так що масштабна загроза з боку безпілотних літальних апаратів може зробити лазерну зброю цілком реальною річчю, і як тільки це станеться, ми перейдемо до того, що зазвичай роблять військові, тобто ми будемо прагнути до масштабування потужностей, – пояснив він.

Поділитись