США перекидають в Європу цілу армію –  40 тисяч солдатів і офіцерів

США перекидають в Європу цілу армію – 40 тисяч солдатів і офіцерів

Стримування Росії, боротьба з тероризмом, пошук відповідей на виклики з боку Китаю – на цьому тижні генсек НАТО Йенс Столтенберг пояснив, навіщо американці нарощують військову присутність в Європі.

За його словами, в країнах ЄС зараз знаходиться більше військовослужбовців США, ніж коли б то не було після завершення холодної війни. І їх чисельність продовжить збільшуватися: через кілька тижнів стартують наймасштабніші за 25 років навчання “Захисник-2020”, і з-за океану перекинуть ще 20 тисяч солдатів і офіцерів.

Сорок тисяч касок

Логістичним центром навчань Defender 2020 року, які пройдуть в березні, виступить Німеччина. Уже в кінці січня сюди, а також в Бельгію, Францію і Нідерланди прибудуть тисячі американських військовослужбовців. Маневри пройдуть на території десяти держав з участю 18 країн НАТО. Всього США виділять для навчань 37 тисяч солдатів і офіцерів, а загальна чисельність військ перевищить 40 тисяч чоловік.

У Північноатлантичному альянсі говорять про відродження щорічних навчань REFORGER, що проводилися в Європі з 1969-го по 1993-й. Їх основною метою було підтвердити можливості НАТО по швидкого розгортання сил в Західній Німеччині, який знадобився б в разі війни з Варшавським блоком. На REFORGER раз по раз відпрацьовували оперативну перекидання американських військ з-за океану. На наймасовіших маневрах REFORGER-88 в Німеччині розгорнули 125-тисячну армійську угруповання.

“В якійсь мірі ці навчання будуть складніше REFORGER, – розповів журналістам командувач Армією США в Європі генерал-лейтенант Кріс Каволі. – У роки холодної війни війська відправлялися на добре відому територію для оборони від добре відомого нам противника. Єдине, чого ми тоді не знали, – коли почнеться війна. У цей же раз ми перекидаємо на континент величезні сили, яким належить розвернутися в багатьох країнах. і ми не знаємо, кому ми маємо протистояти і від кого оборонятися”.

Левова частка американських військ буде дислокуватися в країнах Прибалтики і Польщі – безпосередньо поблизу російських кордонів. Згідно з легендою навчань передбачається захоплення плацдарму “країни-агресора” і утримання його до підходу основних сил експедиційних військ.

Стратегічний анклав

У минулому році літаки-розвідники країн НАТО облетіли Калінінградську область більше 800 разів. Стратеги Пентагону вважають цей регіон зоною “обмеження і заборони доступу і маневру”. На думку західних військових експертів, розміщені тут оперативно-тактичні комплекси “Ісакандер” в зв’язці з зенітно-ракетними системами С-400 і протикорабельними береговими комплексами “Бастіон” надійно захистять анклав від будь-якого нападу.

Як вважають експерти, якщо події почнуть розвиватися за найбільш негативним сценарієм і НАТО навалиться на Калінінград всією своєю міццю, рано чи пізно місто, ймовірно, впаде. Звичайно, за умови, що Росія не застосує тактичну ядерну зброю або не підійме вперед резерви.

Москва не раз висловлювала побоювання у зв’язку з посиленням військової інфраструктури НАТО поблизу російських кордонів, зокрема в зв’язку з розміщенням американських комплексів Aegis Ashore, які можуть використовуватися для запуску як ракет протиповітряної оборони, так і крилатих ракет середньої дальності.

Поділитись