Спалення Корану у Швеції – операція ГРУ, – Інститут Роберта Лансінга

Спалення Корану у Швеції – операція ГРУ, – Інститут Роберта Лансінга

Росія розробила та організувала операцію з дестабілізації Швеції на релігійному ґрунті.

Операція спрямована на те, щоб завадити планам Швеції щодо інтеграції до НАТО, загострити відносини з мусульманськими країнами та створити ґрунт для терористичних актів, пишуть експерти RLI (Інститут Роберта Лансінга).

Москва може здійснити атаки під «мусульманським прапором», використовуючи біженців, які прибули до Швеції.

Кремль намагається спровокувати заворушення та насильство з подальшим підвищенням ризику контрольованих атак у Швеції.

21 січня 2023 року один із ватажків ісламофобського угруповання Расмус Палудан, публічно спалив Коран біля посольства Туреччини у Стокгольмі.

Після цієї акції шведський телеканал SVT з’ясував, що саме місцевий журналіст Чанг Йоханнес Фрік запропонував Палудану спалити Коран. Він також гарантував, що будь-які збитки, які Палудан може зазнати у зв’язку з цією провокацією, будуть покриті.

Експерти пишуть, що ГРУ використало Палудана за посередництва Чанга Фріка, який, згідно з численними даними, не тільки активно співпрацював з чекістським пропагандистським каналом «Раша тудей», але також виявився агентом ГРУ, завербованим для проведення психологічних операцій.

Місце – територія біля посольства Туреччини у Стокгольмі – було обрано спеціально, оскільки атака була націлена на Анкару.

Прагнення Стокгольма до приєднання до НАТО стало предметом занепокоєння Москви. У результаті Кремль затіяв операцію, спрямовану на ескалацію протиріч між Туреччиною та Швецією на тлі майбутніх виборів в Анкарі, розуміючи, що напад на релігійний символ ісламу не можна буде ігнорувати під час передвиборчої кампанії у цій країні.

Невипадково провокація проведена на тлі погроз Москва на адресу Стокгольма через бажання Швеції вступити до НАТО.

Чанг Йоханнес Фрік (до 1995 року Чанг Георг Ліндберг) володіє онлайн-газетою Nyheter idag і веде передачу на телеканалі SD Riks (що фінансується Шведською демократичною партією).

Існують численні ознаки того, що ця людина таємно співпрацює з російською військовою розвідкою ГРУ і пов’язана з нею. Цей зв’язок не викликає сумнівів, оскільки раніше він більше року працював у російському державному інформаційному агентстві RT/Russia Today як «фрилансер із постійними завданнями» в Ruptly, дочірній компанії RT.

Пов’язаний з міністерством оборони та військовою розвідкою Росії, RT взяв активну участь у скоординованих зусиллях щодо компрометації міжнародного розслідування загибелі MH17 у 2014 році.

Контент, що розкручується виданням Nyheter idag, відображає завдання, які ставить Москва залежно від актуального порядку денного.

Коментатори пишуть, що Росія обрала Палудана для провокації через те, що він уже брав участь у спаленні Корану в Данії, Німеччині та Франції.

Слідом за акцією зі спаленням Корану у Швеції Москва розгойдує ситуацію в Нідерландах, де лідер, пов’язаний із Росією екстремістською організацією, влаштував схожу провокацію.

Про те, що за акцією зі спалення Корану стоїть саме Москва написали й низку інших західних ЗМІ з посиланням на свої джерела у розвідці.

Росія веде підривну діяльність у Швеції, щоб заблокувати шлях до угоди про вступ НАТО.

Заявку на проведення акції зі спалення Корану в Стокгольмі Расмусом сплатив журналіст і ведучий каналу правої партії «Шведських демократів» Riks Чанг Фрік, який уже кілька років просуває наративи Кремля і є російським агентом впливу, написали Expressen та The New York Times. Ще у 2018 Expressen опублікувала на своїй передовиці статтю, в якій назвала газету «Нюхетер Ідаг», в якій працював Фрік, одним із «путінських лакеїв».

Видання привело кілька аргументів. Один із аргументів, що російська держава платила за скандальні репортажі Фріка з Москви.

У своїх публікаціях Фрік відкрито закликав до російського вторгнення до Швеції. Крім того, один із авторів шведської ультраправої газети був підозрюваним у фінансуванні теракту проти угорського культурного центру в Україні, писала газета NYT.

Поділитись