Шольц у новорічному зверненні заявив про “нові виклики” у зв’язку з Україною

Шольц у новорічному зверненні заявив про “нові виклики” у зв’язку з Україною

Канцлер Німеччини Олаф Шольц у своєму першому на посаді глави уряду новорічному зверненні до громадян торкнувся ситуації навколо України, наголосивши, що непорушність кордонів не може бути предметом переговорів.

Текст його промови розповсюдила у п’ятницю прес-служба кабміну ФРН.

“Для безпеки в Європі, на довершення всього, незамінна трансатлантична співпраця. Щодо України, ми стикаємося тут на даний момент із новими викликами. Непорушність кордонів – велике благо, вона не підлягає обговоренню”, – вважає Шольц.

Канцлер нагадав, що з 1 січня до Німеччини переходить головування у Групі семи. “Ми використовуємо наше головування для того, щоб цей клуб держав перетворився на флагман – флагман кліматично нейтрального господарювання та справедливого світу”, – заявив він. На його думку, голос Німеччини почують лише в тому випадку, якщо вона “виступатиме у хорі з багатьма іншими” націями.

“Тому ми продовжуємо працювати над успіхом ЄС. Наша мета – суверенна, сильна Європа – Європа, яка живе за спільними цінностями світу, правової державності та демократії”, – йдеться у зверненні.

Значну частину промови займає тема пандемії. Шольц зазначив, що зараз у ФРН прищепилися понад 60 млн людей і що таких “з кожним днем ​​стає дедалі більше”. “Багато в ці дні нарікають на те, що наше суспільство “розколоте”. Я хотів би сказати прямо – якраз навпаки. Наша країна згуртована”, – вважає він.

“Всім нам ясно, що пандемія не минула”, – наголосив Шольц, нагадавши, що знову на Новий Рік не буде великих заходів і доведеться відмовитися від феєрверків. “Ми робимо це, щоб не дати поширитись вірусу і не створювати додаткове навантаження для наших лікарень”, – зауважив він. “Зрозуміло, що і наступні дні і тижні будуть під знаком коронавірусу. Вірус змінився. Новий варіант [“омікрон”] стрімко поширюється”, – нагадав глава уряду. “Сьогодні та найближчими тижнями діятимуть значні обмеження, зокрема це стосується особистих контактів”, – заявив він.

Канцлер закликав дуже серйозно поставитися до заходів влади та подякував громадянам за їх дотримання заради захисту всіх жителів ФРН. “У зв’язку з цим я ще раз закликаю вас – вакцинуйтесь! Це шлях виходу з цієї пандемії”, – наголосив канцлер. Він повідомив, що з середини листопада в Німеччині було зроблено понад 30 млн щеплень від ковіда, до кінця січня влада має намір зробити ще 30 млн.

Глава уряду також вказав на те, що ФРН уже менш ніж за 25 років планує стати кліматично нейтральною країною. “Для цього ми проведемо найбільшу за понад 100 років трансформацію нашої економіки. Гігантське завдання!” – Заявив він.

Шольц нагадав, що рік, що минає, приніс “деякі зміни” в життя Німеччини, одним з яких стала зміна уряду. “Сьогодні ввечері я як канцлер звертаюся до вас із новорічним зверненням”, – зауважив він, вказавши на гладкий та безперебійний процес передачі влади.

“Моє велике побажання на 2022 рік: давайте залишатися разом”, – сказав Шольц.

Поділитись