Росія пригрозила НАТО “м’ясорубкою” при спробі забрати Калінінград

Росія пригрозила НАТО “м’ясорубкою” при спробі забрати Калінінград

Сенатор РФ Джабаров заявив, що спроби країн НАТО забрати Калінінград обернуться “м’ясорубкою”.

Перший заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров попередив, що будь-які спроби країн НАТО забрати Калінінград обернуться для альянсу “м’ясорубкою”. Про це повідомляє РБК.

Будь-яка спроба відторгнути від нас Калінінград закінчиться військовим зіткненням із Росією. Не думаю, що НАТО цього не розуміє. Литва, Польща мають замислитися, бо вони перші, хто серйозно потрапить до цієї м’ясорубки.

Він зазначив, що Євросоюз уже пішов на винятки із санкцій, які дозволяють возити всі товари через Литву.

27 червня колишній міністр внутрішніх справ Латвії Маріс Гулбіс назвав обмеження транзиту до області Калінінграда сигналом про те, що Європа і НАТО готові «забрати» регіон. Це перший крок Європи та НАТО щодо відсікання Калінінграда, колишньої столиці Східної Пруссії, від Росії… За словами екс-глави МВС, «росіянам був посланий чіткий сигнал: якщо ви випендрюватиметеся, ми заберемо Кенігсберг».

При цьому Гулбіс вважає, що нинішні лідери західних країн — «надто м’які» порівняно з Рональдом Рейганом та Вінстоном Черчіллем. Він висловив думку, що президент США Джо Байден мав через початок війни в Україні звернутися до президента РФ Володимира Путіна із заявою: «Володимире, ми зараз забираємо Калінінград».

Литва оголосила про припинення транзиту низки товарів до Калінінградської області з 18 червня. Причиною було названо санкції Євросоюзу, введені проти Росії через спеціальну військову операцію на території України, повідомив губернатор Калінінградської області Антон Аліханов у своєму Telegram-каналі.

Аліханов зазначив, що під санкції підпадає великий перелік товарів. За попередніми оцінками, це від 40 до 50 відсотків номенклатури вантажів, у тому числі будівельні матеріали, цемент та метали.

Як пояснив губернатор, литовська залізниця пішла на заборону після роз’яснень Єврокомісії. Він підкреслив, що влада регіону також чекає на роз’яснення щодо ситуації, що склалася. Наразі ведуться консультації з Міністерством закордонних справ та федеральною владою.

Реакція Росії

У Росії Литву звинуватили у порушенні міжнародного права та вимагали зняти заборону. Як вигадав віце-спікер Ради Федерації Костянтин Косачов, своїми діями Литва порушила одразу кілька міжнародно-правових актів, які стосуються не лише її власних зобов’язань, а й зобов’язань Євросоюзу.

Він нагадав, що Литва зобов’язалася забезпечувати вільний транзит товарів через свою територію відповідно до угоди про партнерство від 24 червня 1994 року і додав, що свобода транзиту — один із наріжних принципів Світової організації торгівлі (СОТ). Косачов уточнив, що цей принцип закріплений і в попередніх угодах, у тому числі в Генеральній угоді з тарифів та торгівлі 1947 року, а також в угодах щодо дорожніх перевезень.

Поділитись