Захарова попередила Литву про серйозні наслідки заборони транзиту вантажів

Заборона транзит вантажів до Калінінградської області через Литву розглядається Москвою як ворожі дії з боку Вільнюса.

Про це заявила 21 червня офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова.

«Мені здається, вона (Литва) має зрозуміти головне: коли РФ вимовляє слово щодо іншої сторони, характеризуючи її поведінку як відверто ворожу, то тут уже не до розмов, не до якихось знаходжень формул, які могли б відвести ситуацію убік і вдати, що проблеми не існує», — сказала Захарова.

Вона підкреслила, що литовська влада вийшли «за межі поведінки, що суперечить міжнародному праву» і веде себе «агресивно вороже».

«Я сподіваюся, що залишки якогось професіоналізму в оцінці ситуації у представників Литви є <…> Вони мають розуміти наслідки — і наслідки, на жаль, настануть», — сказала дипломат.

Заборона на транзит вантажів до Калінінградської області через Литву набула чинності опівночі 18 червня. Заборона поширюється на товари з Євросоюзу, до яких входять будматеріали, цемент, метал та інші важливі для виробництва речі. За попередніми оцінками, це становить від 40 до 50% номенклатури вантажів, що перевозилися між Калінінградською областю та іншими регіонами Росії.

Губернатор Калінінградської області Антон Аліханов повідомив, що влада регіону чекає від Єврокомісії роз’яснень з приводу заборони на транзит і вважають його найгрубішим порушенням протоколів щодо вступу до ЄС прибалтійських країн і правил вільного транзиту.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,