Російська зброя зруйнувала життя мільйонів людей

Російська зброя зруйнувала життя мільйонів людей

24 лютого Російська федерація розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, іншими слова свинособаки показали своє справжнє обличчя. Але чи дійсно стало зрозуміло хто вони такі саме після початку цієї війни? Давайте розбиратись.

1992–1993 – Росія окупувала Придністровʼя

У Молдови, яка на той момент тільки но отримала незалежність виявились зрадники. Частина країни, у якій розміщувалась військова база росії, заявила про власний суверенітет, керований російським генералом Лєбєдєм. Після чого розпочалася війна. Придністров’я перетворились на руїни, не визнані ніким. За офіційними даними під час війни загинуло від 360 до 900 російських військових.

1992–1993 – Абхазька війна

14 серпня 1992 року Росія спровокувала війну між абхазькими сепаратистами та урядом Грузії. Росія виділяла зброю для абхазів, російські літаки бомбили цивільні об’єкти, російські військові судна були надані для обстрілу Сухумі. Весь жах закінчився відторгненням Абхазії від Грузії. За рік війни з абхазького боку вбито близько 2000 військових.

1994–1996 – Перша російсько-чеченська війна

Конфлікт полягав у прагненні Росії приєднати до себе Чеченську Республіку Ічкерію, яка завдяки прийнятому в СРСР у 1990 році закону про зрівнювання прав союзних та автономних республік отримала можливість на вихід зі складу СРСР. Кампанія 1994–1995 років завершилася руйнівною битвою за Грозний. Незважаючи на кількісну перевагу, Росія була відбита партизанською війною. Неприйняття суспільством жорстокої війни змусили уряд Бориса Єльцина припинити вогонь в 1996 році. Офіційно за 20 місяців війни російських солдатів загинуло близько 5 000.

1999–2009 – Друга російсько-чеченська війна

Після поразки Росії у першій російсько-чеченській війні російські політичні кола висловлювали невдоволення, вважаючи, що «чеченську проблему» не вирішено, а тільки відкладено. Друга російсько-чеченська війна велася з літа 1999 року до весни 2009 року. Бойові дії розгорнулися у Чечні та прикордонних регіонах Північного Кавказу. Перша фаза закінчилася встановленням проросійського чеченського уряду. Наступні 9 років російські спецслужби вели війну проти повстанського руху на Північному Кавказі. За 10 років росія офіційно втратила близько 7000 солдатів.

2008 – Російсько-грузинська війна

Війна відбувалася в серпні 2008 року після періоду погіршення відносин між Російською федерацією та Грузією. Розпочалося вторгнення з територій сепаратистських республік Північної Осетії та Абхазії. Протягом п’яти днів російські літаки завдали понад 100 ударів по грузинських містах. Відтоді Південна Осетія є невизнаною республікою під контролем Росії. За 6 днів війни загинуло 170 російських військових.

2015–2022 – Вторгнення Росії в Сирію

Вторгнення Росії стало вирішальним моментом у громадянській війні в Сирії, яка почалася 2011 року. 30 вересня 2015 року всупереч міжнародному праву зброїні сили Росії перейшли у відкриту інтервенцію в Сирію. Ще на початку 2015 уряд президента Сирії Башара Асада був приречений на крах. російська зброя та війська підсилили диктатуру Асада та зруйнували життя мільйонів людей. За 6 років війни загинуло від 300 до 440 російських військових.

2014–2022 – Російсько-українська війна

Навесні 2014 року росія анексувала Крим та спробувала створити «народні республіки» на сході, півдні та у центрі України. росія під виглядом «руху за незалежність» захопила владу у Донецьку та Луганську за підтримки російських військ. Після важких боїв у 2014 та 2015 роках війна на сході України перейшла у стан «замороженої». 24 лютого 2022 року росія офіційно напала на Україну.

Загальні бойові втрати росіян від початку вторгнення в Україну, за даними Генштабу, станом на 24 жовтня:

Упродовж минулої доби ліквідовані 810 супротивників, і тепер загальні втрати РФ становлять приблизно 296.310 окупантів, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.

Не важко зрозуміти яка насправді росія. Це свинособаки, які не дають нікому нормально жити, але в цей раз їм просто так це з рук не зійде. Україна покладе кінець російським агресіям. Все буде Україна!

Денис Савич, студент Київського столичного університету імені Бориса Грінченка

Поділитись