Протестувальники у Вашингтоні спалили прапор США під час виступу Трампа

Протестувальники у Вашингтоні спалили прапор США під час виступу Трампа

Протестувальники у Вашингтоні спалили американський прапор на площі поруч з Білим домом під час виступу президента Дональда Трампа на заході “Салют Америці – 2020” з нагоди Дня незалежності.

Про це повідомив столичний телеканал WUSA9. Інцидент, згідно з цими даними, стався на площі Black Lives Matter Plaza – так за рішенням мера Вашингтона Мюріел Боузер після смерті в Міннеаполісі (штат Міннесота) афроамериканця Джорджа Флойда було перейменовано невелику ділянку на перетині Ейч-стріт і 16-ої вулиці поруч з Лафайет- сквер біля Білого дому.

На відео, розміщеному на сайті телеканалу, чутно, як протестувальники, спалюючи прапор, скандують: “Раз, два, три, чотири: рабство, геноцид і війна. П’ять, шість, сім, вісім: Америка ніколи не була великою”. Ця фраза є відсиланням до відомого гасла передвиборчої кампанії Трампа “Зробимо Америку знову великої”.

За даними телеканалу, деякі присутні на площі намагалися перешкодити спаленню прапора і навіть загасити його, проте зробити це не вдалося. Між двома групами мало не виникла сутичка.

Марш протесту в День незалежності

До цього в центрі Вашингтона пройшов марш протесту, присвячений Флойду. У ньому брало участь кілька сотень людей. За словами організаторів, вони навмисно вирішили поєднати протестний захід з нагоди національного свята.

“Якщо наші пращури у цей день оголосили незалежність від своїх гнобителів, то нам слід скористатися цим днем, щоб оголосити, що ми вимагаємо справедливості від наших гнобителів”, – пояснив журналістам телеканалу один з організаторів Мейсон Фрей. Як заявила інша учасниця демонстрації, багато афроамериканці в США не вважають День незалежності своїм святом, оскільки після набуття Сполученим Штатами незалежності від Великобританії темношкірі залишилися рабами і нічого від цього не отримали.

На рік до в’язниці

Раніше президент США Дональд Трамп закликав прийняти закон, згідно з яким покаранням за підпал американського прапора буде рік тюремного ув’язнення. Приводом для таких висловлювань американського лідера послужив інцидент в Портленді (штат Орегон), де протестувальники знесли пам’ятник першому президенту США (в 1789-1797 роках) Джорджу Вашингтону.

В останні роки ряд борців за права темношкірих критикували його діяльність в зв’язку з тим, що Вашингтон був рабовласником. Вандали спершу накинули прапор США на статую, після чого підпалили його. Потім вони перекинули пам’ятник, обливши його червоною фарбою і залишивши на ньому напис “1619”. Вважається, що в цей рік в США прибули перші африканські раби.

Питання про захист національного прапора від наруги протягом багатьох років є джерелом політичних дискусій в США. Приводом для них стало так звана справа Грегорі Джонсона, який в 1984 році в знак протесту проти політики США демонстративно спалив прапор перед будівлею, де проходив національний з’їзд Республіканської партії. Він був засуджений за законом штату Техас, що забороняє публічну наругу над національним символом, проте Верховний суд США перевагою всього в один голос ухвалив, що спалювання прапора – це один з елементів свободи слова, закріпленої в першій поправці до конституції країни. З тих пір вважається, що американське законодавство фактично не забороняє спалювати прапор США.

Поділитись