Прокуратура попросила для екс-президента Франції Ніколя Саркозі 4 роки в’язниці

Після рішучих спростувань колишнім президентом Франції Ніколя Саркозі в паризькому суді своєї провини у справі про корупцію та торгівлю впливом фінансова прокуратура зажадала для нього чотири роки в’язниці, з яких два роки умовно, повідомив телеканал BFMTV.

«Як і у всіх людей в нашій країні, у колишнього глави держави є права, які слід поважати, але він також (…) зобов’язаний сам поважати закон, тому що саме в цьому і є правова держава», — наводять ЗМІ слова глави національної фінансової прокуратури Жан-Франсуа Бонера.

Ця вимога прокуратури висунуто після декількох днів дебатів в ході процесу про корупцію та торгівлю впливом, по якому обвинуваченими проходять колишній глава держави, його адвокат і колишній високопоставлений співробітник суду.

Інших фігурантів справи, адвоката Тьєррі Ерзог і Жильбера Азібера, прокуратура попросила засудити до двох років позбавлення волі з подальшим обмеженням свободи ще на такий же термін. Крім того, держзвинувачення просить позбавити Ерзог на п’ять років можливості надавати юридичні послуги.

Звинувачення виникли з іншого, тривалого на роки судової справи стосовно колишнього президента в зв’язку з підозрами про фінансування Лівією його президентської кампанії 2007 року. В рамках тієї справи у вересні 2013 року судова влада санкціонувала прослуховування телефонних переговорів Саркозі і на початку 2014 року виявили, що він використовує секретну лінію під псевдонімом Поль Бісмут для зв’язку зі своїм адвокатом і другом Тьєррі Ерзог, передає «Інтерфакс».

На думку сторони звинувачення, деякі з їхніх розмов свідчили про корупцію, тому що Саркозі за допомогою свого адвоката нібито мав намір посприяти в отриманні бажаного поста в Монако колишньому прокурору при касаційному суді Жільбер Азіберу, якого той, втім, так і не домігся. Звинувачення також передбачає, що екс-президент міг, в свою чергу, просити Азіберу про допомогу у винесенні сприятливого для нього вердикту.

Всі троє заперечували вину. За статтями, які закидають колишньому президенту, могло загрожувати до 10 років в’язниці і до 1 млн євро штрафу.

Французькі ЗМІ зазначають, що це перший в післявоєнній історії Франції суд, коли колишній президент постав на процесі особисто. До Саркозі в 2011 році судили ще одного колишнього президента — Жака Ширака — за фіктивні посади в паризькій мерії під час перебування Ширака мером французької столиці. Але через стан здоров’я він ніколи не з’являвся на лаві підсудних.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,