Politico: США переключать увагу з конфлікту в Україні на події навколо Тайваню

Politico: США переключать увагу з конфлікту в Україні на події навколо Тайваню

У разі ескалації на китайському острові США переключать увагу з конфлікту в Україні на події навколо Тайваню.

Про це пише 1 серпня газета Politico, посилаючись на думку неназваного високопоставленого європейського дипломата. Джерело вважає, що зараз ситуація не викликає особливого занепокоєння у НАТО, проте вона може легко загостритися.

“Європейцям слід підготуватися до непередбачених обставин, підтримуючи Тайвань, але залишаючись при цьому в тісному контакті з Пекіном і допомагаючи деескалації”, – вважає дипломат.

Газета також процитувала співробітників зовнішньополітичних відомств, на думку яких «словесна війна» між США та Китаєм через острови може легко загостритися, і зараз за тим, що відбувається, уважно стежать у європейських столицях.

Напередодні азіатське турне спікера Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі привернула увагу світової спільноти через передбачувану поїздку на Тайвань, яку та не згадала під час анонсу маршруту поїздки. Першим пунктом поїздки Пелосі став Сінгапур.

30 липня видання The American Spectator повідомило, що якщо у когось і були сумніви в тому, що «однополярний час» Америки закінчився, то телефонна розмова президента США Джо Байдена з головою КНР Сі Цзіньпін підтвердила це найгіршим чином. Як зазначив експерт з геополітики Френсіс Семпа, всі повідомлення про цей дзвінок залишають враження, ніби Сі Цзіньпін застеріг американського президента від втручання у справи Тайваню.

Член Ради Федерації РФ, коментуючи 31 липня ймовірну відмову Ненсі Пелосі від візиту на Тайвань, заявив про те, що подібний жест демонструє неготовність Вашингтона до військової конфронтації з Пекіном. Він також заявив про «моральну перемогу Китаю» над США у цій ситуації.

19 липня газета Financial Times повідомляла про те, що делегація, яку очолює Пелосі, імовірно може відвідати Тайбей, що викликало розбіжності між КНР і США. Тоді представник МЗС Китаю Чжао Ліцзянь на брифінгу заявив, що Пекін не залишить без реакції такі плани американської сторони.

Літак зі спікером Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі може спробувати здійснити посадку на Тайвані під приводом технічної несправності або необхідності дозаправки. Про це у понеділок пише видання Global Times.

Воно зазначає, що “як і раніше, можливо, що Пелосі захоче зробити ризикований і небезпечний крок, спробувавши приземлитися в аеропорту Тайваню під приводом такої надзвичайної ситуації, як технічна несправність або дозаправка”, у зв’язку з чим “китайські військові патрулі, радари, а також сили, що беруть участь у навчаннях, повинні знаходитися у високому ступені готовності в найближчі дні”.

Поділитись