NYT показала розташування військ РФ біля кордону з Україною

NYT показала розташування військ РФ біля кордону з Україною

Карти розташування російських військ уздовж кордону з Україною склала та опублікувала газета The New York Times.

Як пише видання, війська нібито загрожують ескалацією конфлікту із сусідньою державою і, теоретично. можуть “відкрити новий фронт”. За даними NYT, війська оточують Україну з трьох сторін.

На карті відзначені роди військ та їх чисельність. Також вказано види техніки. Видання повідомляє, що картку складено на підставі інформації, отриманої від українських та західних чиновників, а також за допомогою військових аналітиків та з використанням знімків із супутників.

Згідно з представленими даними, поблизу українського кордону наразі розташовано близько 100 тисяч російських військових. При цьому в спецслужбах США повідомляють про військову операцію, розроблену Кремлем, в якій мають взяти участь близько 175 тисяч військових, пише NYT. При цьому аналітики не можуть однозначно стверджувати, чи планує РФ вторгнутися на територію України, чи ні. Однак вони зазначають, що Москва перебуває на шляху до того, щоб отримати все необхідне для початку вторгнення.

Карта NYT демонструє десятки основних накопичень військ РФ, розташованих у межах досяжності українського кордону. Практично у всіх підрозділах, за даними видання, є артилерія, важка техніка та танки.

Дві групи військ знаходяться біля кордону з Білорусією біля міст Єльня у Смоленській області та Клинці у Брянській області. Три групи дислоковані неподалік Воронежа. У разі початку спецоперації, ця група військ може загрожувати безпосередньо Києву, пише видання.

Також одна група військ розташована біля Волгограда, дві – біля меж самопроголошених ДНР і ЛНР, і по одній – у Краснодарському краї біля міста Коренівськ (там знаходиться лише артилерія) та в Криму.

Раніше американські ЗМІ розмістили дані розвідки, згідно з якими поблизу кордону з Україною зібралося до 100 тисяч російських військових. Це дало підставу зробити висновок про «стрімке і масоване вторгнення» російських військ, що готується, в Україну.

У Кремлі звинувачення у підготовці до вторгнення в Україну неодноразово відкидали.

Також повідомлялося, що начальник штабу оборони Великобританії Тоні Радакін представив кілька можливих варіантів воєнних дій на випадок гіпотетичного вторгнення Росії в Україну. Він повідомив, що дав кабміну військовий вибір дій на випадок ескалації ситуації. Проте суть представлених варіантів не назвав.

Поділитись