Німеччина звинуватила Росію в хакерській атаці на Бундестаг

Німеччина звинуватила Росію в хакерській атаці на Бундестаг

МЗС ФРН запросив російського посла Сергія Нечаєва «на розмову в відомство». Дипломати будуть обговорювати хакерську атаку, яка була здійснена в 2015 році на Бундестаг.

Тоді парламентаріям прийшли електронні листи нібито від ООН, в яких містилася шкідлива посилання. Німеччина вважає, що до атаки причетна Москва.

«Статс-секретар МЗС Мігель Бергер запросив посла Російської Федерації Сергія Нечаєва на розмову в відомство. Від імені федерального уряду він найжорсткішим чином засудив хакерської напад на Бундестаг Німеччини», – йдеться в повідомленні прес-служби МЗС Німеччини.

Напередодні російське посольство відзначило в заяві, що Москва не причетна до кібератаки на мережі Бундестагу п’ятьма роками раніше.

Кібератака на мережі Бундестагу розпочалася 30 квітня 2015 року. Тоді багато німецьких депутатів отримали однакові електронні листи, надіслані нібито від ООН. У них було посилання, перехід через яке запускав автоматичне проникнення шкідливої ​​програми. Для запобігання поширенню німецькі органи тимчасово відключили всю IТ-систему Бундестагу. В результаті атаки було викрадено не менше 16 Гб даних, в тому числі і електронні листи німецьких парламентаріїв. При цьому силові відомства ФРН не надавали ніяких доказів про зв’язки Москви з кіберзлочинцями.

Як передає видання РБК, статс-секретар міністерства закордонних справ Німеччини Мігель Бергер повідомив, що німецька прокуратура видала ордер на арешт росіянина Дмитра Бадіна.

Німецька влада впевнена, що Бадін в момент атаки на парламент був співробітником російської військової розвідки і брав участь в нападі в якості члена хакерської групи Fancy Bear. При цьому канцлер Німеччини Ангела Меркель в середині травня відзначила, що є «вагомі докази» російської причетності до кібератаки.

«Я ставлюся до цих речей дуже серйозно, – сказала вона, зазначивши, що ця кібератака була частиною стратегії гібридної війни, до якої також належать спотворення фактів і дезорієнтація. – Це не просто збіг, це стратегія».

При цьому вона заявила, що Німеччина «завжди залишає за собою право вживати заходів, в тому числі проти Росії». Таким чином вона відповіла на питання парламентаріїв про можливі реакції на цю атаку. Однак в той же час вона підкреслила, що їй хотілося б зберегти хороші відносини з Росією, але дії Москви нібито заважають «довірчого співпраці» між країнами.

Варто відзначити, що раніше Бергер називав Бадіна як кандидата на включення до списку санкцій Європейського Союзу. Spiegel також повідомляв, що в ході кібератаки зловмисникам вдалося отримати доступ до комп’ютера Ангели Меркель.

Як зазначала раніше газета Suddeutsche Zeitung, Дмитро Бадін народився в 1990 році в Курську, йому 29 років. Хакерську групу, в яку входить росіянин, західні країни пов’язують з російським ГРУ.

Поділитись