Меркель вважає, що потрібно продовжувати тиснути санкціями на Москву

Меркель вважає, що потрібно продовжувати тиснути санкціями на Москву

Меркель вважає, що потрібно продовжувати дотримуватися санкцій політики проти Москви, поки немає прогресу в реалізації мінських угод, але готова надати нові імпульси розвитку відносин між ЄС і Росією.

Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель, виступаючи з доповіддю на форумі, організованому Фондом імені Конрада Аденауера.

“Росія буде займати нас під час головування в ЄС (друга половина 2020 року). Порушення фундаментальних правил міжнародного права будуть називатися своїми іменами”, – заявила вона.

“Якщо не буде прогресу в мінському процесі, то нам потрібно буде дотримуватися санкцій”, – сказала Меркель. “З іншого боку, головування в ЄС дає нам можливість надати нові імпульси в стосунках”, – вважає канцлер. Вона вказала на необхідність співпраці з Москвою з таких тем, як Лівія, Сирія, захист клімату, охорона здоров’я.

“Є багато причин прагнути до добрих відносин з Росією. Серед них географічна близькість і спільна історія, глобальні виклики та економічні переплетення”, – підкреслила вона. З іншого боку, Меркель вважає, що і Росія повинна бути зацікавлена ​​у конструктивній співпраці з ЄС і Німеччиною.

“Я з самого початку свого канцлерства вступають за критично-конструктивний діалог і мирне співіснування”, – сказала глава уряду ФРН.

Чергова порція звинувачень

“Основою для цього має бути обов’язково розуміння того, що в міжнародних відносинах важливо не право сильного, але сила права”, – продовжувала вона. Меркель звинуватила Москву в “неодноразовому порушенні” існуючих на Заході цінностей і правил, виступила також з твердженнями, ніби Росія “по сусідству створила зону невирішених конфліктів” і “проводить” гібридні атаки “проти західних демократій, в тому числі Німеччини”.

Подібні звинувачення нерідко звучать з Берліна на адресу Росії. Меркель, виступаючи в травні в Бундестазі, заявила, що Німеччина хоче поліпшити відносини з РФ, але ряд факторів цьому заважає, зокрема приписувана хакерської групи Fancy Bear кібератака на Бундестаг п’ять років тому. Раніше Генпрокуратура ФРН оголосила в міжнародний розшук росіянина Дмитра Бадіна за підозрою в участі в кібернападів.

Російська сторона звинувачення в причетності до хакерських нападів неодноразово відкидала. Жодне з силових відомств ФРН ніколи не надавало доказів на підтримку версії ЗМІ про зв’язки кіберзлочинців з Москвою.

Статус Європи

Співпраця ЄС з США останнім часом ускладнилася, але Вашингтон залишається найважливішим партнером Європи, заявила канцлер Німеччини.

“Найважливішим партнером Європи є США”, – сказала вона. “При цьому я усвідомлюю, що співпраця зі Сполученими Штатами зараз складніше, ніж нам хотілося б. Це стосується як клімату, так і торговельної політики, а зараз і питання значення міжнародних організацій для подолання пандемії коронавірусу”, – вказала Меркель.

“Але я глибоко переконана, що трансатлантичні відносини, співпрацю і альянс з США були і залишаються центральною, несучою опорою нашої зовнішньої політики і політики безпеки”, – вважає вона. “Не тільки зберегти, але і посилити цю опору – в наших споконвічних національних і європейських інтересах”, – підкреслила канцлер.

“Ми ніколи не повинні забувати, що Європа не нейтральна, Європа є частиною політичного Заходу”, – вважає вона. “Ми залежимо один від одного в питаннях підтримки глобального порядку, миру і стабільності, подолання серйозних проблем нашого часу”, – стверджувала вона.

Поділитись