Із ув’язнених росіян формують загони ПВК Вагнера, які кидають у бій першими

Із ув’язнених росіян формують загони ПВК Вагнера, які кидають у бій першими

Голова фонду «Русь, що сидить» Ольга Романова розповіла в інтерв’ю DW про російських ув’язнених, які погодилися воювати в Україні, про те, як їх вербують і скільки їм платять.

За її словами, на боці Росії у війні з Україною беруть участь цілі підрозділи, які складаються із ув’язнених. За даними та повідомленнями ЗМІ, пов’язана з Євгеном Пригожиним приватна військова компанія рекрутує на війну жорстоких убивць та інших небезпечних злочинців, яким обіцяють сотні тисяч рублів місячного окладу та помилування за півроку служби. А насправді ув’язнених обманюють при виплаті зарплат, багато хто взагалі не доживає до перших виплат — саме ув’язнених першими кидають у бій.

З такими численними скаргами ув’язнені та їхні родичі звертаються до фонду «Русь, що сидить».

«Минуло вже більше місяця з того часу, як (з колонії на війну) поїхала перша група ув’язнених і вступила в бій. Перший бій за участю ув’язнених був під Луганськом 12 липня і там був перший загиблий. Бої продовжуються, люди гинуть, грошей не виплачують. У нас є дані про одну виплату 30 тисяч рублів і про другу виплату 100 тисяч рублів. Жодних 200-400 тисяч немає. А люди воюють та посилають своїх родичів воювати за гроші.

Почали масово гинути ув’язнені. І це вже не один, не два, не п’ять випадків. Гинуть підрозділами, що також цілком зрозуміло — вони не навчені. Вони у поганій фізичній формі. Звідки на зоні взяти гарну фізичну форму? Багато хто з них не пройшов армію. Вони не мають уявлення, що роблять в Україні», — розповіла вона.

За її словами, Євген Пригожин особисто об’їжджає багато зон. Обіцяє відвідати 2000 місць ув’язнення. Він розмовляє їхньою мовою: починає з того, що він сам судимий, і в нього йде кримінальний кураж.

«На зону, на заборонену режимну територію, сідає гелікоптер приватної військової компанії. Це вже небувалий випадок. З нього виходять лощені люди у формі, Пригожин із зіркою Героя Росії. Вони виганяють усіх тюремників, і тюремники їм підкоряються та розбігаються. Тоді ув’язнені розуміють, що приїхало дуже велике начальство.

І вони кажуть ув’язненим: «Пацани, ви звідси вийдете лише у дерев’яному ящику. А ми вам пропонуємо гроші, славу, помилування, змити кров за злочини, гроші, побачення з рідними. Життя розпочнеться спочатку. Ви – солдати удачі!» А далі йде набір слів про фашистів, Україну, Бандеру та вісім років убивств дітей Донбасу. Завжди одне й те саме», — зазначила Романова.

Не рекрутують чоловіків віком від 55-60 років. Якщо 55 років і у добрій фізичній формі, то нормально. Не підходять ті, хто сидить із українським паспортом. В основному не беруть нижчий тюремний стан — засуджених за злочини проти статевої недоторканності та педофілію. Їх не беруть не тому, що шкодують українців, а тому, що з ними не воюватимуть в одному окопі. Хоча Пригожин каже, що в окремих випадках можуть і таких розглянути. Ну, і не беруть калік, хворих, зазначила голова фонду.

«У середньому він рекрутує 20 відсотків загального складу колонії. Давайте вважати, що потік вичерпається найближчим часом. У нас зараз сидить 600 тисяч. Давайте порахуємо щонайменше — 10 відсотків. 50-60 тисяч чоловік він навербує запросто. А взагалі – скільки хочете. Тому дуже важливо про це говорити. Щоб до людей дійшло, зрештою, що вони творять. Із ув’язнених формують окремі підрозділи ПВК Вагнера. З того, що ми вже чули, відомо, що вони формують підрозділ чисельністю 40-42 особи. Їм обіцяють, що вони самі оберуть собі командира і розподілять між собою повноваження. Наскільки я розумію, «вагнерівцям» взагалі байдуже, хто з них ким буде, і вони це не приховують під час вербування. Просто вони не називають речі своїми іменами.

Поділитись