У двох областях російські війська готуються до контрнаступу ЗСУ

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) на основі зібраних даних дійшли висновків, що російські військові на Запоріжжі та Херсонщині зміцнюють позиції в очікуванні контрнаступу української армії.

Російські війська досягли незначних територіальних досягнень на південь від Бахмута 25 липня, але переважно страждають від тих же обмежень, які раніше заважали їм швидко завоювати значні позиції під час наступальних операцій у Луганській області.

На відео з геолокації в соціальних мережах від 25 липня видно, що війська приватної військової компанії «Групи Вагнера» (ПВК) просунулися до Новолуганського, а російські та українські джерела зазначають, що російські війська контролюють територію Вугледарської електростанції на північній околиці Новолуганського, ймовірно, в внаслідок контрольованого відходу українських військ із цього району.

Російські Telegram-канали почали повідомляти про спроби росіян просунутися на Новолуганське ще 25 травня, тобто російські війська два місяці безуспішно атакували це єдине місце. Новолуганське не є ні великим населеним пунктом, ні характеризується особливо складним рельєфом, але російські війська стояли тижнями біля нього.

Захоплення Новолуганської та Вугледарської ГЕС не створить зручного виступу, яким російські війська зможуть просуватися на північ у напрямку Бахмута.

Захоплення Росією Новолуганського та Вугледарської електростанції, з іншого боку, вирівнює лінію української оборони, тим самим обмежуючи перевагу, яку окупація цих районів дає російським військам.

Російські війська навряд чи зможуть ефективно використати захоплення Новолуганського для взяття Бахмута, а постійні тактичні та оперативні обмеження, з якими вони стикаються на полі бою, ймовірно, сприятимуть кульмінації наступу на Донбасі до захоплень Бахмуту, Слов’янська чи іншого міста Донецької області.

Ключові висновки аналітиків інституту:

Російські війська досягли незначних успіхів на південь від Бахмута, але навряд чи зможуть ефективно використати ці досягнення для повного контролю над самим Бахмутом.

Російські війська здійснили обмежені наземні атаки на північ від міста Харків, на схід від Сіверська та на схід від Бахмута.

Росіяни продовжують зміцнення позицій у Запорізькій та Херсонській областях в очікуванні контрнаступу українських військ.

Українські війська продовжують завдавати ударів по російських опорних пунктах вздовж Південного напрямку.

Російські війська продовжують виводити військову техніку зі складів в Омську та зіткнулися з проблемами ремонту пошкоджених бойових машин.

Російські чиновники продовжують висувати умови для приєднання окупованих територій до Російської Федерації та розширення адміністративного контролю над окупованими територіями України.

Нагадаємо, Збройні сили України зупинили контрнаступ окупантів у Херсонській області. Згодом українські захисники авіаційними ударами знищили командно-наглядовий пункт Росгвардії.

Українська армія останнім часом все частіше б’є високоточною зброєю за складами супротивника у Херсонській, Запорізькій областях та на Донбасі.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , ,