У Вашингтоні відреагували на погрози Північної Кореї

У Вашингтоні відреагували на погрози Північної Кореї

Сполучені Штати не мають ворожих намірів щодо КНДР, а їхні спільні військові навчання із союзниками в регіоні є стандартною практикою.

Про це заявив представник Ради національної безпеки Білого дому.

“Ми чітко дали зрозуміти, що у нас немає ворожих намірів щодо КНДР, і ми прагнемо серйозної і тривалої дипломатичної роботи з метою вирішити весь спектр питань, що турбують обидві країни і регіон”, – наводить його слова агентство Reuters.

У Білому домі підкреслили, що влада США готова “зустрітися з представниками КНДР тоді і там, де це буде їм зручно”.

“Ми відкидаємо уявлення про те, що наші спільні навчання з партнерами в регіоні є будь-якою провокацією. Це звичайні навчання, що повністю відповідають попередній практиці”, – додали в РНБ.

У четвер агентство ЦТАК опублікувало заяву представника МЗС КНДР, який розкритикував намір США направити до Південної Кореї більше винищувачів і бомбардувальників п’ятого покоління, а також розширити масштаби спільних військових навчань. За його словами, військова і політична ситуація на Корейському півострові і в регіоні загострилася до межі через дії США та їхніх союзників, проте КНДР впорається з будь-якими військовими загрозами і сценаріями, що розробляються США, потужністю своєї ядерної зброї.

Представник МЗС КНДР підкреслив, що намір США направити на Корейський півострів додаткові стратегічні ресурси “перетворить Корейський півострів на величезний військовий арсенал і ще більш критичну зону бойових дій”.

“Чим більше ставатимуть загрози з боку США для КНДР, тим більш потужною відповіддю зіткнуться США”, – зазначив він.

У МЗС КНДР також заявили, що країна не зацікавлена “в якихось контактах чи діалогах зі США”, поки ті просувають ворожу політику щодо Пхеньяну, підкресливши, що з американськими імперіалістами необхідно розмовляти мовою сили.

За підсумками візиту глави Пентагону Ллойда Остіна, що відбувся минулого тижня, до Південної Кореї було оголошено про рішення Вашингтона і Сеула розширити масштаби спільних навчань у 2023 році. Остін також заявив, відповідаючи на запитання журналістів, що США мають намір у майбутньому збільшити кількість сучасних винищувачів і бомбардувальників п’ятого покоління, які прямують до Південної Кореї.

Поділитись