Болгарський президент знову назвав Крим російським

Болгарський президент знову назвав Крим російським

Вже вдруге за два дні президент Болгарії Румен Радєв назвав Крим російським півостровом.

Однак тепер політик заявив, що територію було анексовано, але «драми ніякої немає». Напередодні українське МЗС викликало болгарського посла у Києві через висловлювання президента балканської країни про належність півострова.

Румен Радєв відмовився спростувати свої слова про Крим після протесту МЗС України. Як повідомляє портал Mediapool, політик знову назвав острів територією Російської Федерації. Однак Радєв додав, що Крим був «незаконно анексований» Росією.

«Немає жодної драми. Проблема абсолютно ясна. Анексія Криму є порушенням міжнародного права, але, як я й сказав учора ввечері, є політичні реалії, і зараз Крим є російським», — сказав болгарський голова.

У відповідь міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Радєв «підіграв російській пропаганді».

“Я розповім Румену Радєву, що таке драма: це якби Росія напала на Болгарію, відхопила шматок території і вбила тисячі людей”, – написав глава українського МЗС.

18 листопада під час теледебатів перед другим туром виборів чинний президент Болгарії Румен Радєв заявив, що Крим є де-факто російським. Йому опонував ректор Софійського університету Анастас Герджиков, котрий відстоював приналежність Криму Україні.

Крім того, болгарський президент відмовився вважати Росію супротивником болгар – тому що в колективній пам’яті народу саме росіяни звільняли Болгарію від турецької ярма. Радєв визнав, що санкції проти РФ неефективні і необхідний прагматичніший підхід до вирішення кримського питання.

Після виступу Радєва українське міністерство закордонних справ викликало до себе посла Болгарії у Києві Костадіна Коджабашева. Йому було сказано, що репліки президента Болгарії щодо приналежності Криму шкодять болгарсько-українським відносинам, є неприйнятними і нетактовними.

Київ також вказав на розбіжність слів Радєва з офіційною позицією болгарського уряду, який не визнає Крим російським. У МЗС України вимагали від болгарського президента спростувати свої слова.

У червні 2021 року голова виконавчої ради Асамблеї народів Болгарії Пламен Мілетков, який приїхав з офіційним візитом до Криму болгарської делегації, визнав Крим законною частиною Росії.

«Кримчани зробили вибір самостійно і референдум був легітимним — це факт. Ми як народні дипломати визнаємо Крим законною частиною Російської Федерації», – заявив Мілетков.

Поділитись