Турбіна для «Північного потоку» застрягла під час перевезення до Росії

Турбіна для газопроводу «Північний потік» застрягла при транзиті в Німеччині, терміни доставки до Росії поки не зрозумілі, пише Reuters з посиланням на джерела.

Як причину затримки називають відсутність дозволу від Росії.

Доставка обладнання «Газпрому» може тривати дні чи навіть тижні, заявили співрозмовники видання. За їхніми словами, Москва досі не надала документів, необхідних для ввезення турбіни до Росії. Крім того, Німеччині досі невідомо, куди потрібно доставити турбіну і через якийсь митний пост.

Reuters також процитувало нещодавні слова міністра економіки Німеччини Роберта Хабека про те, що джерелом проблем із доставкою тепер є Росія.

Іноді складається враження, що Росія більше не хоче забирати її (турбіну — ред.) назад. Це означає, що наявність технічних проблем є лише приводом і насправді тут є політичне підґрунтя, що суперечить статусу Росії як гаранта енергетичної безпеки Європи», — сказав Хабек.

Водночас Хабек нагадав, що уряд Німеччини перебуває в тісному контакті з компанією Siemens Energy, яка ремонтувала турбіну, і має намір повідомити про прибуття обладнання в Росію та його передачу «Газпрому».

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , ,