Німеччина відновила прийом газу з «Північного потоку» після закінчення ремонту

Постачання газу «Північним потоком» відновилося вранці в четвер після закінчення техобслуговування на газопроводі, свідчать дані газотранспортних операторів. Фізичний потік газу «Північним потоком» у точці прийому в німецькому Грайфсвальді відновився з 07:00 мск 21 липня, випливає з даних операторів німецьких газопроводів OPAL і NEL. Дані оператора проекту — компанії Nord Stream AG — також підтверджують відновлення поставок газу трубопроводом, нехай поки що і на зниженому рівні — близько 30% від максимуму.

Раніше агентство DPA з посиланням на представника Nord Stream AG повідомило, що російський газ знову став надходити в четвер вранці до Німеччини «Північним потоком». Проте, як зазначили у компанії, до того, як газопровід запрацює на повну потужність, має пройти ще деякий час. Nord Stream AG підтвердив номінації на постачання газу «Північним потоком» 21 липня на рівні до зупинки на ремонт — 40% від максимальної потужності. А ось голова Федерального мережевого агентства ФРН Клаус Мюллер напередодні заявив, що обсяг постачання газу трубопроводом у четвер складе приблизно 30% завантаження.

З середини червня «Північний потік» задіяний лише на 40% (67 млн ​​куб. м на добу) від своєї максимальної потужності через несвоєчасне повернення газових турбін Siemens після ремонту через санкції Канади проти РФ.

Раніше президент РФ Володимир Путін заявив, що якщо Росії не повернуть турбіну для «Північного потоку», маршрутом можна буде перекачувати лише 30 млн куб. м газу на добу замість нинішніх 60 млн. куб. м. Він звернув увагу, що наприкінці липня на ремонтні роботи «має бути відправлено ще одну машину».

Канада 9 липня після численних прохань ФРН таки вирішила повернути відремонтовану турбіну Siemens. Єврокомісія заявляла, що повернення Канадою турбіни для «Північного потоку» не порушує санкцій ЄС проти Росії, оскільки вони не поширюються на обладнання для транзиту газу. При цьому «Газпром» так і не отримав від Siemens документів щодо повернення газотурбінного двигуна і направив новий запит німецькій компанії. У російському холдингу звернули увагу, що повернення турбіни в умовах санкцій та подальший капітальний ремонт інших двигунів впливають на безпечну експлуатацію «Північного потоку».

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , ,