Понад 70% республіканців вважають нелегітимною перемогу Байдена на виборах

Понад дві третини прихильників Республіканської партії (71%), або третина виборців країни, не вважають Джо Байдена законно обраним президентом США.

Про це свідчать оприлюднені у вівторок результати опитування громадської думки, проведеного дослідницькою службою Массачусетського університету в Амхерсті.

Відповідно до цього аналізу, і через рік після затвердження Конгресом США результатів минулих у листопаді минулого року в країні президентських виборів більшість прихильників республіканців все ще вважають, що підсумки голосування були фальсифіковані демократами, а перемога була «вкрадена» у екс-президента Дональда Трампа. Законно обраним президентом Байдена визнають лише 21% голосуючих за республіканців, а загалом, як встановили автори дослідження, у легітимність перемоги Байдена вірять лише 58% американських виборців. І ці показники практично не зазнали змін із квітня, коли університет проводив аналогічне опитування. Тоді перемогу Байдена визнавали за законну 59% виборців.

Ці дані, констатують організатори опитування, свідчать про політичну роз’єднаність американського суспільства, що зберігається, яку не вдалося подолати і через рік після виборів. Керівник дослідження – професор політології Масачусетського університету Татіше Нтета – схильний пояснювати це тим, що багато впливових республіканців, включаючи самого Трампа, продовжують ставити під сумнів результати останніх президентських виборів.

«З урахуванням того, що перемога Байдена, як і раніше, ставиться під сумнів видними республіканцями, представниками консервативних ЗМІ і колишнім президентом Трампом, що перемогли на виборах, не дивно, що сім з кожних 10 республіканців, консерваторів і виборців Трампа скептично — якщо не — відносяться до результатів виборів 2020 року, — наводяться у прес-релізі університету слова Нтети. — Проте загальна думка американців щодо законності президентських виборів 2020 року залишається незмінною з квітня — майже 6 з кожних 10 американців вважають перемогу Байдена законною.

В опитуванні, яке проводилося з 14 по 20 грудня, взяли участь 1000 американських виборців.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,