Мінськ анонсував розширення санкцій проти ЄС

Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей анонсував розширення санкцій проти ЄС.

«Європейський союз ввів додаткові санкції проти півтора десятка осіб. Ми також розширимо і наші санкційні персональні списки, в які будуть включені представники керівництва Європейського союзу, керівництва ряду європейських держав», — заявив Макей в інтерв’ю телеканалу« Білорусь-1 ».

Міністр нагадав, що представники білоруської опозиції, що знаходяться зараз за кордоном, виступали за посилення персональних санкцій, але не за економічні, а зараз висловлюються за жорсткі економічні санкції. Він назвав ці заклики «великою небезпекою для державності Білорусі в цілому». «Якщо хтось думає, що це принесе благо, то він глибоко помиляється. Звичайно ж, ми будемо розмовляти з нашими західними партнерами в цьому плані», — додав Володимир Макей.

При цьому глава МЗС зазначив, що «якщо хтось хоче пожежі в цьому регіоні», то Мінськ знайде, чим відповісти ініціаторам рішень подібного. «І ось тоді вже жарко буде і навколо Білорусі», — підкреслив Макей. Разом з тим він зазначив, що Білорусь ніколи не буде ініціатором будь-яких деструктивних дій щодо своїх партнерів, республіка виступає за логіку співробітництва.
Євросоюз офіційно ввів санкції проти 40 білоруських чиновників 2 жовтня. При цьому президента країни Олександра Лукашенка в цьому списку не було. 6 листопада санкції були введені і відносно самого Лукашенка, а також ще 14 білоруських чиновників. Їх активи в Європі будуть заморожені, в’їзд в ЄС їм заборонять.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,