У Німеччині відповіли на санкції Москви через Навального

У Німеччині відповіли на санкції Москви через Навального

Берлін заявив, що відповідні санкції Москви у справі Олексія Навального виносять “російську проблему” на рівень відносин Росії з ФРН і Францією.

Крім того, в Німеччині заявили, що вважають такі заходи невиправданими і невідповідними. Ще в жовтні ЄС ввів санкції відносно декількох російських чиновників з апарату президента країни.

Німецькі власті вважають невиправданими дзеркальні санкції Росії у справі опозиціонера Олексія Навального. Але Берлін «бере до відома» заяви про них.

«У Росії є все необхідне, щоб розслідувати цей злочин. Замість цього глава російського МЗС оголошує про введення санкцій проти представників інших держав. Такий крок з точки зору федерального уряду, зрозуміло, є невиправданим і невідповідним», – заявив офіційний представник кабінету міністрів ФРН Штеффен Зайберт.

За його словами, відповідні санкції виносять «російську проблему на рівень двосторонніх відносин з ФРН і Францією».

У свою чергу, представник МЗС ФРН Крістофер Бургер заявив, що така реакція Москви не стала сюрпризом для німецької сторони. Але ні Зайберт, ні Бургер не змогли уточнити, хто від Німеччини може опинитися в списку санкцій.
Напередодні міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров оголосив, що Москва вводить дзеркальні санкції щодо представників керівних апаратів Німеччини і Франції через ситуацію навколо інциденту з Навальний.

«Відповіді на санкції, звичайно ж, будуть. Оскільки локомотивом цих санкцій ЄС у зв’язку з Навальний була Німеччина, так як ці санкції прямо зачіпають керівних співробітників адміністрації президента РФ, наші відповідні санкції будуть дзеркальними», – звернув увагу міністр. За його словами, вони вже прийняті, про що незабаром будуть сповіщені німецькі та французькі дипломати.

Санкції європейської сторони були опубліковані 15 жовтня в Офіційному журналі ЄС. ЄС в нього включив директора ФСБ Олександра Бортнікова, першого заступника голови адміністрації президента РФ Сергія Кирієнка, начальника управління президента Росії з питань внутрішньої політики Андрія Ярина, заступників міністра оборони РФ Олексія Криворучко і Павла Попова, а також повноважного представника президента Росії в Сибірському федеральному окрузі Сергія Меняйло.

У той же час Росія неодноразово зверталася до ФРН з заявами про всебічний взаємодії з Берліном, відзначав раніше прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков. Він також підкреслював, що до вивезення потерпілого Навального в ФРН ніяких отруйних речовин у нього виявлено не було.

Поділитись