У МВС і МЗС Росії заявили про ознаки провокації в справі Навального

Співробітники російських МВС і МЗС заявили, що справа про «отруєння» блогера Олексія Навального містить ознаки навмисної провокації з метою подальшого введення в відношенні Росії чергових санкцій.

Поліцейські заявили, що на допити не є ключові свідки, а дипломати вказати не неймовірну швидкість розвитку подій.
5 листопада на сайті Управління на транспорті МВС по Сибірської федеральному округу з’явилося повідомлення про те, що супроводжують Навального в поїздці по Сибіру Владлен Лось, Марія Півчих і Георгій Албурі не є за повістками на допити.
Поліцейські підкреслили, що саме ці люди вилучили з номера готелю, де ночував блогер, пляшки з водою, на яких згодом нібито були виявлені сліди бойового отруйної речовини з групи «Новачок». Правоохоронці нагадали, що соратники Навального згодом давали суперечливі показання про придбання пляшок і їх подальшу долю.

«Їх дії свідчать про добре сплановану провокацію», — йдеться в повідомленні.

Представники МЗС РФ на своєму сайті в свою чергу відновили хронологію відбулися з блогером подій і вказали на дивні речі в справі. Дипломати зазначили, що коли Навальний вже надійшов в Омську лікарню, і вирішувалося питання про його переміщення в Німеччину, невідомі «замінували» аеропорт в Омську.

Російські силовики згодом з’ясували, що повідомлення про можливий теракт надійшли з сервера, що знаходиться в ФРН. Не менш дивним представникам МЗС здався той факт, що про це розповів сам Олексій Навальний відразу після того, як прийшов до тями, не дивлячись на те, що інформація про акт лже-тероризму ніде опублікована була.

Дипломати також відзначили швидкість, з якою розвивалися подальші події. Спочатку з заявою на основі непідтверджених даних виступили співробітники німецької клініки «Шаріте». Відразу після цього канцлер ФРН Ангела Меркель і глава МЗС Хайко Маас зажадали покарати винних. Через два дні міністерство торгівлі США ввело санкції проти російських НДІ за «розробку хімічної і біологічної зброї».

«Така оперативність і безапеляційність виглядають, як мінімум, дивними. Це наводить на думку, що все було сплановано і погоджено на міждержавному рівні ще до того, як А. Навального вивезли з Омська в Берлін», — йдеться в повідомленні.

З не меншою оперативністю були проведені дослідження, які нібито підтвердили отруєння Навального бойовим речовиною з групи «Новачок». Якщо зазвичай на подібні експертизи йде не менше двох тижнів, то в цьому випадку німецькі, а потім французькі і шведські експерти справили всього за 10 днів. І це при тому, що фахівці в один голос заявляли про повне незнання структури «Новачка».

Ще одна ознака, що вказує на провокацію в справі Навального, — небажання європейських властей йти на контакт з російськими правоохоронцями в питанні встановлення істини. Офіційний представник глави МЗС РФ Марія Захарова в опублікованому коментарі заявила, що російські дипломати досі очікують «відповідей по суті» на перелік питань, чотири рази відправлених владі ФРН. Вона підкреслила, що 30 жовтня в Генпрокуратуру надійшов лист у справі Навального, яке «підтверджує неготовність і небажання Берліна до конструктивної взаємодії».

«Все, що відбувається — по-дилетантськи зрежисований спектакль, основним задумом якого є черговою списку санкцій« постріл »на адресу Росії», — резюмували представники МЗС РФ.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,