За арешт російських літаків Зеленський заплатить квартирою в Ялті

За арешт російських літаків Зеленський заплатить квартирою в Ялті

Україна «заарештувала» російські літаки, які літали в Крим.

Як стало відомо, у прокуратурі Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, яка входить в структуру Генпрокуратури України, заявили про подачу клопотання на арешт 44 російських повітряних суден. Київ вважає, що ці літаки «порушили порядок в’їзду на територію Криму і виїзду звідти», а також правила міжнародних польотів.

Нагадаємо, з 2014 року на Україні регулярно виписуються штрафи російським авіакомпаніям, серед яких «Аерофлот», «ВИМ-Авиа», «Глобус», «Нордавиа», «Росія», «Саратовські авіалінії», «Уральські авіалінії», «Ютейр» , «Ямал», Red Wings, і інші.

Цікаво, що Україна також намагалася накласти санкції на іноземні авіакомпанії, чиї літаки літали над Кримом. Рік тому стало відомо, що Київ наклав перший штраф за політ над півостровом на казахстанську компанію Euro-Asia Air. Офіційно штраф був накладений за порушення державного кордону України. За словами представника української сторони, компанія визнала свою провину і добровільно сплатила ці кошти.

Зрозуміло, що навряд чи віртуальний арешт російських літаків стане реальним, але те, що спроби ускладнити російським авіакомпаніям життя триватимуть – безперечно.

Так зваий постпред Криму при президенті Росії, віце-прем’єр уряду республіки Георгій Мурадов натякнув, що Москва може почати арешт численних об’єктів майна українських чиновників і великого бізнесу.

«Заява української влади про віртуальному арешт російських літаків є не просто замахом на базисні структури російського бізнесу, а й бездумним провокуванням Росії до арешту численних майнових об’єктів українських чиновників і великого бізнесу в Росії, в тому числі в Криму, яких в республіці чимало», – цитують Мурадова ЗМІ. За його словами, при такому розвитку подій і чиновники, і українські олігархи «віддячать» київських креативників.

“Так майже кожен з великих політиків і товстосумів свого часу поклав око на кримську землю або власність. У сім’ї самого Зеленського теж є нерухомість в Ялті: його дружині Олені належить елітна квартира площею 129,8 м2 з паркувальним місцем навпроти Лівадійського палацу. І навіть березневий указ президента Росії «Про внесення змін до переліку прикордонних територій, на яких іноземні громадяни, особи без громадянства та іноземні юридичні особи не можуть мати на праві власності земельними ділянками, затверджений Указом Президента Російської Федерації від 9 січня 2011 № 26″ не особливо вплинула на ситуацію. Хіба так важко земельку переоформити на якогось «зіц-голови Фунта» з російським паспортом?”, – додав він.

Поділитись