Фурса: Україна змогла обдурити МВФ, але тільки один раз

Фурса: Україна змогла обдурити МВФ, але тільки один раз

Український економіст Сергій Фурса вважає, що телефонна розмова Володимира Зеленського з директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою, який відбувся ввечері 17 листопада, ясно показав серйозні проблеми у відносинах офіційного Києва і фонду. Експерт нагадує, що в даний момент мова йде навіть не про кредитний транш, а про візит місії МВФ, який може розблокувати виділення коштів. «Українська сторона дуже просила МВФ надіслати місію. Але МВФ поки не бачить такої можливості … Розумних людей можна обдурити. Але тільки один раз. Другий раз вони вам уже не вірять», – заявив Фурса.

Про це експерт заявив в своєму коментарі 18 листопада.

«Чому для України так важлива місія? Тому що це сигнал, що співпраця розморожено. Що Україна в програмі … Це дозволило б отримати гроші від ЄС, наприклад, по крайней мере дозволило б говорити з ЄС про таку можливість навіть до отримання траншу … І точно візит місії МВФ потрібен для виходу на зовнішні ринки», – підкреслив фахівець.

Фурса зазначив, що український бюджет зараз «дуже-дуже» потребує грошей.

«І ось будь від МВФ позитивний сигнал, вже на наступний день український мінфін оголосив би про новий випуск (облігацій) … В МВФ це теж розуміють – не дурні. І дадуть цей сигнал тільки якщо знову зможуть повірити в те, що Україна виконає взяті на себе зобов’язання. Поки що, на жаль, навіть всі пункти дуже простий програми не виконані. Заява української сторони про те, що в Києві виконали умови для траншу – некоректні», – резюмував він.

Згідно з офіційною інформацією, за підсумками розмови з Крісталіною Георгієвою Зеленський заявив, що у фонду і влади України «є міцна довіра, вони тісно працюють, щоб якомога швидше завершити переговори і прийняти місію». При цьому ні про які конкретні домовленості заявлено не було.

Відзначимо, що програма України і МВФ на 5 млрд доларів була узгоджена в червні. Київ отримав перший транш кредиту на 2 млрд доларів відразу, передбачалося, що решта буде виділено траншами до кінця року. Однак зараз МВФ навіть не прогнозує, коли і за яких умов Україна може отримати гроші, що залишилися.

Поділитись