Китай натякнув США, що його ядерний арсенал більший, ніж думають у Вашингтоні

Спроби з’ясувати, який у Китаю ядерний арсенал за допомогою супутникових знімків є несерйозною справою для США, заявив на брифінгу у вівторок директор департаменту контролю над озброєннями МЗС КНР Фу Цун.

«Щодо шахт, то я теж читав повідомлення про це, але це суперечливі повідомлення, хтось каже, що це шахти для ракет, хтось, що це вітряні генератори. Я не в тому положенні, щоб підтверджувати будь-яке повідомлення. Але що я можу сказати, то це те, що це несерйозна справа — намагатися вирахувати розмір ядерних сил Китаю, ґрунтуючись на цих знімках», — заявив дипломат.

Минулого року кілька американських ЗМІ повідомили, що Китай зводить щонайменше три майданчики для міжконтинентальних балістичних ракет.

Спочатку газета Washington Post з посиланням на американських експертів повідомляла, що КНР розпочала будівництво понад 100 пускових шахт для МБР у Юйменя у провінції Ганьсу. Пізніше газета New York Times з посиланням на експертів написала, що Китай почав будувати 110 пускових шахт для міжконтинентальних балістичних ракет на території Синьцзян-Уйгурського автономного району.

А Washington Times стверджувала про третій майданчик, ймовірно, на заході КНР, де буде розміщено понад 100 нових ракет Дунфен-41. За даними газети, у звітах розвідки зроблено висновок про будівництво ракетних шахт на основі супутникових знімків, зроблених у 2021 році.

За даними американських ЗМІ, офіційні особи у США кажуть, що разом на трьох ракетних базах розмістять від 350 до 400 ядерних ракет великої дальності.

У свою чергу, газета «Женьмінь жибао» з посиланням на військових експертів із КНР повідомила, що американські аналітики помилково прийняли фундамент під вітряні генератори за шахти для міжконтинентальних балістичних ракет. Китайські експерти пояснили, що ракети «Дунфен-41» запускаються за допомогою мобільної пускової установки, а не з шахти за допомогою стаціонарної пускової установки.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,