Вчені заявили про ефективність вакцини Comirnaty проти «омікрону»

Група вчених з університетів Гонконгу з’ясувала, що вакцина Comirnaty як третя доза дає ефективний захист від штаму коронавірусу «омікрон», випливає з даних дослідження, опублікованого прес-службою Університету Гонконгу.


Вчені з Університету Гонконгу та Китайського університету Гонконгу повідомили, що «третя доза вакцини Comirnaty, запроваджена тим, хто раніше отримав дві дози вакцини Comirnaty або CoronaVac, забезпечує захисний рівень антитіл проти варіанта «омікрон».

У той же час вчені зазначають, що введення як третя доза вакцини CoronaVac тим, хто раніше отримав дві дози цієї вакцини, «не забезпечує адекватного рівня захисних антитіл».

За словами вчених, для досягнення оптимального захисту від варіанта «омікрон» ті, що отримали дві дози Comirnaty або CoronaVac, повинні отримати третю дозу вакцини Comirnaty приблизно через шість місяців після другої дози.

Вакцина Comirnaty розроблена компаніями Pfizer та BioNTech, CoronaVac розроблена китайською компанією Sinovac.

Всесвітня організація охорони здоров’я за підсумками екстреного засідання прийняла рішення класифікувати новий варіант коронавірусу, виявлений у ПАР, що викликає занепокоєння. Новий штам – B.1.1.529 – ВООЗ назвала грецькою літерою «омікрон».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,