Британські вчені порівняли симптоми «омікрону» та «дельти»

Експерти британської компанії ZOE порівняли симптоми людей, які захворіли на COVID-19 у жовтні, коли Лондон був охоплений різновид коронавірусу «дельта», і в грудні, коли в країну проникнув «омікрон».


Вчені відзначили подібності та відмінності обох варіантів. Статистичні дані були взяті з розробленої програми ZOE COVID Study. Фахівці проаналізували їх і дійшли попереднього висновку, що у обох штамів COVID-19 немає чітких відмінностей у симптомах, що виявляються у перші дні. До половини хворих обома варіантами вірусу заявили, що у них з’явилися жар, кашель і втрата нюху або смаку.

Усього було виділено п’ять симптомів, які виявлялися у більшості інфікованих «омікроном»: головний біль, нежить, чхання, біль у горлі та втома. Дехто скаржився на кашель, втрату апетиту та затуманеність свідомості. Зазначається, що симптоми «омікрону» схожі на легку течію «дельти», яка спостерігається у вакцинованих.

Раніше британський вірусолог Лоуренс Янг заявив, що симптоми омікрон-штаму багато в чому нагадують застуду, через що розрізнити їх стає складніше. Як зазначає експерт, чверть людей, які хворіють на застуду, насправді заражені «омікрон»-штамом.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,