У США схвалили пігулки компанії Pfizer від коронавірусу

Управління з питань якості продовольства та медикаментів (FDA) схвалило застосування таблеток COVID-19 фармацевтичної компанії Pfizer.

Про це повідомляє сайт фірми. Згідно з заявою Pfizer, препарат під назвою Paxlovid може використовуватися для лікування коронавірусної інфекції, яка протікає в організмі в легкій або середній формі.

«Pfizer готова негайно почати поставки препарату в США, щоб якнайшвидше передати Paxlovid до рук відповідних пацієнтів», — сказав голова і головний виконавчий директор Pfizer Альберт Бурла.

Зазначається, що ліки призначені для дорослих та підлітків віком від 12 років, які перебувають у групі високого ризику прогресування захворювання до тяжкої форми, у тому числі госпіталізації чи смерті.

Серед побічних ефектів від застосування таблеток зазначені порушення смакових відчуттів, діарея, високий тиск та біль у м’язах.

За даними досліджень, препарат Paxlovid знижує ризики госпіталізації або смерті від COVID-19 на 89% (протягом трьох днів з моменту появи симптомів) та на 88% (протягом п’яти днів з моменту появи симптомів).

Крім того, останні лабораторні дані показують, що препарат зберігає свою ефективність проти штаму Омікрон, повідомляє Pfizer.

Як випливає із заяви компанії, у листопаді Pfizer уклала угоду з урядом США на постачання 10 млн. курсів лікування препаратом, доставка яких має бути завершена у 2022 році.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,