У всіх 50 штатах США зафіксували віспу мавп

У всіх 50 штатах США зафіксували віспу мавп

Віспа мавп поширилася на всі 50 штатів США, останнім із них, де було вперше зафіксовано зараження, став Вайомінг, передає Trend.

“Перший випадок зараження віспою мавп було зафіксовано у жителя Вайомінга в окрузі Ларамі”, – повідомила у понеділок прес-служба департаменту охорони здоров’я штату.

Згідно з останніми даними американських федеральних Центрів з контролю та профілактики захворювань, у країні зафіксовано 15 433 випадки зараження віспою мавп. Лідерами за кількістю інфікованих є штати Нью-Йорк та Каліфорнія – 2 910 та 2 663 відповідно. При цьому у 10 штатах кількість випадків зараження не перевищує 10.

Віспа мавп – рідкісне вірусне захворювання, яке зустрічається в основному у віддалених районах у центрі та на заході Африки, розташованих поряд із вологими тропічними лісами. Перший випадок передачі цього захворювання від тварини був зафіксований у 1970 році на території Демократичної Республіки Конго. За даними ВООЗ, цей вірус передається людині від диких тварин, таких як гризуни та примати, а його вторинне поширення шляхом передачі від людини людині має обмежений характер. Зазвичай коефіцієнт летальності при спалахах віспи мавп становить від 1% до 10%. При цьому більшість випадків смерті припадає на частку молодших вікових груп. Від віспи мавп немає спеціальної вакцини, проте вакцинація проти натуральної віспи забезпечує захист від цього захворювання на рівні 85%.

Поділитись