У датського кінорежисера Ларса фон Трієра діагностували хворобу Паркінсона

У датського кінорежисера Ларса фон Трієра діагностували хворобу Паркінсона

Кінокомпанія Zentropa, яку фон Трієр заснував у 1992 році, підтвердила цю інформацію кореспондентові The Copenhagen Post.

При цьому представники пояснили, що 66-річний кінодіяч перебуває в гарному настрої та проходить курс лікування, який допоможе йому завершити зйомки серіалу Riget Exodus («Королівство: Вихід»), перші сезони якого принесли йому всесвітню славу у 1990-х роках.

Хвороба Паркінсона – хронічне та повільно прогресуюче захворювання, яке в основному зустрічається у людей похилого віку.

Для хвороби характерні тремор та неподатливість м’язів. Вилікувати хворобу Паркінсона поки що неможливо, але своєчасне медичне втручання допомагає значно уповільнити прогресування захворювання та покращити якість життя хворого.

Видання зазначило, що близько 12 000 людей у ​​Данії страждають від хвороби Паркінсона. У світі ж на неї хворіють 7–10 млн осіб.

У кінокомпанії пояснили, що через недугу фон Трієр обмежить своє публічне життя та участь в інтерв’ю до прем’єри серіалу «Королівство: Вихід» наприкінці 2022 року.

Перші два сезони вийшли в 1994 і 1997 роках і принесли данцю світову популярність. Потім завдяки таким скандальним картинам, як “Ідіот”, “Догвілль”, “Антихрист”, “Меланхолія” та “Німфоманка”, фон Трієр зарекомендував себе як один із найвидатніших авторів свого покоління.

Поділитись