ООН: у світі очікується дефіцит шприців

ООН: у світі очікується дефіцит шприців

2022 року у світі може виникнути дефіцит спеціальних медичних шприців, які використовують для вакцинації від COVID-19.

Про це заявила Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ).

У 2021 році було зроблено понад 6,8 мільярдів щеплень від COVID-19. Це можна порівняти з кількістю вироблених шприців — шість мільярдів штук на рік, заявила Ліза Хедман, старший радник ВООЗ з питань доступу до ліків та продуктів охорони здоров’я. Вона впевнена, що виробникам у всьому світі необхідно знайти спосіб збільшити виробництво одноразових шприців. За словами Хедман, якщо не виправити подібне співвідношення медичних інструментів, які використовуються і виробляють, світ може зіткнутися з їх дефіцитом вже в 2022 році, при цьому брак може досягти двох мільярдів шприців.

«Вакцинація від COVID-19 не є тією ситуацією, за якої ми можемо дозволити собі допустити брак чогось або використати якісь обхідні шляхи. Важлива безпека пацієнтів та медичного персоналу», – сказала представник ВООЗ. Вона зазначила, що дефіцит шприців, у свою чергу, може призвести до затримок під час вакцинації дітей по всьому світу, а також спонукати бідні країни розпочати повторне використання голок, що є вкрай небезпечною практикою. Брак шприців може негативно позначитися і на звичайних щепленнях від інших захворювань. Проблеми можуть виникнути також із боку логістики. Шприци більш схильні до затримок при транспортуванні, тому що займають у десять разів більше місця, ніж, наприклад, колби з вакцинами.

Фонд UNICEF, який діє під егідою ООН, попереджав про нестачу шприців наприкінці жовтня 2021 року. Він також прогнозував, що у 2022 році світ може зіткнутися з нестачею 2,2 мільярда шприців. ВООЗ неодноразово закликала багаті країни підтримати зусилля з вакцинації у більш бідних країнах, наголошуючи, що доступ до вакцин у всьому світі дозволить швидше впоратися з пандемією та знизити ризик появи нових варіантів COVID-19.

Справедливішого розподілу вакцин та збільшення фінансування від багатих країн раніше вимагав генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш. Він закликав G-20 допомогти у реалізації програми вакцинації від коронавірусу у всьому світі. На його думку, це допоможе бідним, зокрема адаптуватися до умов глобального потепління.

Поділитись