Франція передасть державі Бенін твори мистецтва, вивезені 130 років тому

Франція підпише договір про передачу державі Бенін творів мистецтва, вивезених звідти ще 130 років тому.

Експерти називають цю подію історичною.

Йдеться про артефакти, які у 1892 році опинилися в руках французьких колоніальних військ під час воєн у Західній Африці. Тоді Бенін називався королівством Дагомея. Серед скарбів, які повернуться на свою історичну батьківщину – тотемні статуї, священні вівтарі та королівські трони, які перебували у палацах столиці тієї держави Абомея.

Франція та її колишня колонія протягом довгих років вели переговори про передачу частини артефактів Беніну. Париж незмінно відмовлявся повертати скарби, проте чотири роки тому французький президент Емманюель Макрон під час своєї поїздки Західною Африкою пообіцяв повернути їй, як він висловився, «її національне надбання». Наприкінці жовтня предмети із колекції востаннє демонструвалися у паризькому Музеї на набережній Бранлі.

Втім, у Беніні кажуть, що повернення 26 експонатів на батьківщину – це лише початок: як стверджує влада республіки, у Франції зберігається близько 6 тисяч предметів, пов’язаних із культурною спадщиною західноафриканської країни – зокрема, у приватних колекціях.

Про наміри повернути африканським державам частину предметів, вивезених у колоніальний період, раніше оголошували також Німеччина та Великобританія.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...