Незвичайний висип може виявлятися у людей, які заразилися «омікроном»

«Незвичайний» висип може проявлятися у дітей, які заразилися «омікрон»-штамом коронавірусу, про це в ефірі Sky News заявив британський лікар Девід Ллойд.

Як зазначив медик, існують деякі відмінності у симптомах у дітей, які заразилися «омікроном» порівняно з дорослими. «Такі речі, як втома, головний біль і втрата апетиту здаються дуже важливими, як і висип», — сказав він.

Ллойд підкреслив, що у невеликої групи пацієнтів з COVID-19 завжди фіксувалися висипання, проте, за його словами, «до 15 відсотків дітей з „омікроном“ стикаються з висипом, незвичайним висипом».

Лікар додав, що медики поступово дізнаються більше про цей штам вірусу. «Давайте сподіватися, що цей варіант не такий смертоносний, як „дельта“, і що ми зможемо впоратися з ним. Але так, часи тривожні», — сказав фахівець.

Новий штам B.1.1.529 виявили у Ботсвані та ПАР у двадцятих числах листопада. Він містить десятки мутацій у S-білку, необхідному патогену для зараження клітин.

На думку дослідників, багато нових змін у геномі SARS-CoV-2 вказують на високу трансмісивність цього варіанту і стійкість до захисних антитіл перехворілих і щеплених, хоча остаточні висновки робити поки рано. Імовірно, B.1.1.529 спочатку розвинувся в організмі людини з ослабленим імунітетом: хворого на СНІД або зараженого ВІЛ.

Всесвітня організація охорони здоров’я визнала B.1.1.529 «викликаючим занепокоєння» і надала йому назву «омікрон» — за 15-ою літерою грецького алфавіту. Експерти вважають, що заражатися можуть вже перехворілі та вакциновані, а симптоми варіюються від втоми до головного болю та ломоти у тілі.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,