Вчені порівняли швидкість поширення штамів «Омікрон» та «Дельта»

Вчені порівняли швидкість поширення штамів «Омікрон» та «Дельта»

Штам коронавірусу «Омікрон» може поширюватися вдвічі швидше за варіант «Дельта».

Про це повідомив південноафриканський портал News24.

Дослідження провели вчені із команди Південноафриканського консорціуму моделювання Covid-19. Його очолив розробник математичних моделей Лондонської школи гігієни та тропічної медицини Карл Пірсон, уточнюється у повідомленні.

Дослідники вивчили випадки Covid у дев’яти провінціях ПАР та оцінили швидкість поширення штаму «Омікрон». Виявилося, що вона майже в 2,5 рази вища, ніж у «Дельти».

Як зазначив Пірсон, дослідники у всьому світі зможуть використати ці дані, щоб адекватно підготуватися до збільшення кількості випадків захворювання вже цього місяця.

На підставі дослідження передбачається, що штам здатний заразити втричі-шість разів більше людей, ніж Дельта, розповів біолог-еволюціоніст з Католицького університету Левена в Бельгії Том Венселірс.

При цьому Пірсон уточнив, що дослідники не впевнені, чи пов’язане швидке поширення «Омікрону» насамперед його заразністю чи здатністю вражати імунну систему людини. Не встановлено, чи приводить новий штам до більш важкого перебігу хвороби порівняно з попередніми різновидами.

Російські фахівці висловлюють різні думки щодо нового штаму інфекції. Так, імунолог, кандидат медичних наук, генеральний директор контрактно-дослідницької компанії «Клінікал Екселанс Груп» Микола Крючков вважає, що не варто будувати надто оптимістичних прогнозів щодо перебігу захворювання на COVID-19 при штамі «Омікрон».

Він навів дані з ПАР, за якими госпіталізація пацієнтів із COVID-19 зросла більш ніж у 10 разів, але скоротилася кількість пацієнтів із тяжким перебігом хвороби. Пояснив фахівець це тим, що Омікрон таргетується в основному на молодих людях.

Поділитись