На Росії виявили унікальний штам коронавірусу – “російський дельтакрон”

На Росії виявили унікальний штам коронавірусу – “російський дельтакрон”

Новий гібрид штамів штаму COVID-19 “омікрон” і “дельта” було виявлено в Росії, розповів РБК американський вчений Дмитро Прусс.

За його словами, “російський дельтакрон” виявили при останніх завантаженнях геномних даних із Санкт-Петербурга. Цей гібрид поки що не був виявлений в жодній країні, крім Росії.

Вперше гібридний вірус виявили у липні, але тоді до результатів поставилися з недовірою, повідомив учений. Однак до кінця липня, за його словами, дослідники з Інституту Грипу імені Смордінцева знайшли більше нових геномів цього штаму.

Як розповів Дмитро Прусс, поширеність цього штаму в Петербурзі поки невелика.

«Чи небезпечний нещодавно відкритий «російський дельтакрон», ще треба визначити. Невідомо, чи може він витіснити інші штами. Невідомо також, чи може викликати важкий ковид. У вихідної «дельти» є здатність вражати легені, яка ослабла у «омікрону», але як це передасться гібриду? Найкраще, що я порадив би російським медичним організаціям, це посилити відстеження нових штамів. Тут і активніше прочитання геномів необхідно, і прозоріша звітність із завантаженням у світові основи, і навіть випадкове тестування на ковід. Без цього недостатньо даних, щоб сказати, чи не настав час додати заходів епідеміологічного контролю»,— розповів учений.

Вірусолог, професор МДУ, доктор біологічних наук Олексій Аграновський у розмові з РБК також зазначив, що поки що говорити про властивості «дельтакрону» зарано.

«Нові варіанти мають бути предметом ретельного вивчення спеціалістів. Дані відомості про химеру SARS CoV-2 отримано на дуже обмеженій вибірці, про властивості рекомбінантів поки що судити рано», — наголошує він.

Раніше про гібрид “делькатрон” повідомляли вчені на Кіпрі. Однак він був виявлений лише у 25 осіб, тому його вважали лабораторною помилкою.

Поділитись