Глава ВООЗ вважає, що COVID-19 стане останньою пандемією в історії людства

Ковід буде останньою пандемією в історії людства.

Про це заявив у середу гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебрейєсус, виступаючи на Всесвітньому урядовому саміті, що проходить у Дубаї.

«Цілком ясно, що коронавірус стане останньою пандемією в історії людства, — наголосив глава ВООЗ. — Ця напасть стала більшою, ніж просто криза охорони здоров’я. Вона зруйнувала життя та благополуччя людей. Коронавірус забрав життя понад 6 млн людей. Порушено роботу систем охорони здоров’я, вперше в цьому столітті відбулося зростання кількості людей на планеті, які живуть в абсолютному злиднях».

«Поки не ясно, як закінчиться нинішня пандемія, якою буде підсумкова шкода, але ми маємо вивчити її уроки, — наголосив глава ВООЗ. — По-перше, треба розширити виробництво вакцин у всіх охоплених нею країнах, особливо в державах із середнім та низьким доходом на душу населення для зміцнення їхньої незалежності та розширення автономії у сфері охорони здоров’я. 80% населення Африки досі не отримали бодай однієї дози вакцини [від ковіда]. По-друге, слід зосередитись на створенні передових систем охорони здоров’я на базовому рівні замість досягнення максимальних результатів в окремих галузях. По-третє, світові потрібна просунута система раннього попередження про наближення пандемії, підготовки та боротьби з нею. Нині ВООЗ готує відповідну міжнародну угоду».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,