Глава ВООЗ попередив про штами після «омікрону»

Глава ВООЗ попередив про штами після «омікрону»

Після поширення штаму коронавірусу “омікрон” можуть з’явитися нові варіації COVID-19.

Таке припущення зробив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебрейєсусом.

Ця пандемія ще далека від завершення, і в умовах неймовірного розповсюдження «омікрону» в усьому світі, ймовірно, з’являться нові варіанти, заявив глава ВООЗ.

На його думку, виняткову важливість у ситуації, що склалася, мають відстеження та оцінка ситуації з новими штамами вірусу.

Гебрейєсус також підкреслив, що незважаючи на не таке важке в середньому перебіг захворювання при «омікроні», думка про те, що це легке захворювання, є помилковим. Цей штам також призводить до госпіталізацій та смерті.

Раніше повідомлялося, що адміністрація президента США Джо Байдена прийняла рішення про безкоштовну роздачу нужденним сотні мільйонів масок класу N95 через зростання випадків захворювання на штам «омікрон» у країні.

Водночас, стало відомо, що ВООЗ не знайшла наукового підтвердження необхідності ревакцинації від коронавірусу. Як заявила старший науковий співробітник Всесвітньої організації охорони здоров’я Сумія Свамінатан, немає жодного наукового підтвердження, що здорові дорослі люди та здорові діти потребують бустерних доз.

Поділитись